Lieb... Liebst... co je to za mor?

9. listopadu 2013 v 16:02 | Opti-Mystique |  Zápisky
Dlouho jsem odolávala a řekla si, že ať mě bude náhodou označovat kdokoliv, nepodlehnu a tento řetězák půjde naprosto mimo mě. Německé slovo hned v názvu, pf. A navíc, vážně nemám ráda takové ty věci, kde se označují další lidé, čímž se tento mor šíří dál a dál, až jsou tím všichni otrávení (myšleno metaforicky i reálně).
Jenže z legrace jsem také prohlásila, že když mi otázky teda položí alespoň tři lidé, tak se teda také zapojím - probůh, proč by mě kdokoliv označoval? Jenže se tak stalo, nejdříve drahá Aynarra, poté Taychi a naposledy jsem také zaznamenala Papáju. Takže dobře, věnuji tomuto nesmyslu jeden článek, přesně tento. ALE utnu fázi šíření tím, že nepoložím žádné otázky a neoznačím žádné další blogery, tak!
A co je na tom všem ta nejlepší část? Vymýšlení těch deseti věcí o sobě a odpovědí na zadané otázky během přednášek a cvičení, které jdou poměrně často mimo mě a... ne, vlastně, to je všechno, co jsem chtěla.


Tak tedy... pro začátek 10 věcí o mně.
• Představu bazénu plného čaje nebo kakaa nic nepřekoná.
• Není bezpečné se pohybovat v mé blízkosti, když mám hlad.
• Mám v hlavě vlastní budík, takže se vzbudím jen pár minut před opravdovým budíkem.
• Mám velkou slabost pro košile, na sobě i na ostatních. :3
• Hlavní panel musím mít vlevo a na ploše maximálně jednu ikonku - koš.
• Snadno se mi tvoří modřiny a škrábance jsou patrné hodně dlouho.
• Když se mi vybije mp3ka nebo rozbijí sluchátka, tak jsem ztracená. Více než obvykle.
• Umím udělat nejlepší palačinky na světe.
• Zakopávám na rovné zemi, pravděpodobně vlivem černé magie.
• Věřím v chodící hamburgery, vysavače v lese a prasátka s tetováním žlutého bagra.
Otázky od Aynarry:
Kdyby se svět chýlil ke konci, nešla by elektřina, netopilo by se a jediným zdrojem tepla by byly přeplněné knihovny s knihami, kterou knihu, by jsi nikdy nenechal/a spálit?
Už jen představa, že by se knihami mělo topit... To si nezaslouží ani ten největší brak. Prostě spalovat knihy... to by nešlo... Ale kdybych měla vybrat něco, co by mělo zůstat zachovaného, tak snad Malého prince od Saint-Exupéryho, v té knížečce je víc moudra, než kolik v ní většina lidí vidí.
• Jaký žánr máš nejraději a proč?
Já tak nějak přeskakuji z jednoho na druhý. Pár let zpátky jsem četla jen romantické slaďárny od Lanczové, pak jsem přešla přes detektivky, vyloženě fantasy knížky, nějaké to sci fi, kriminální věci a dobrodružné... teď jsem se zasekla spíš u těch úvahových, románových typů a lá Kundera. Ale blízko mám stále k fantasy, stejně tak i detektivkám nebo knížkám a lá Dan Brown nebo styl Kafky. A když to vezmu kolem a kolem, taková poezie také není marná, stejně jako divadelní hry. Mám ráda většinu stylů, jde jen o to, jak mě zaujme daná kniha.
Podařilo se ti někdy nějak knihu poškodit?
HP a Princ dvojí krve má několik stránek na konci knihy úplně rozmazané a pomuchlané od toho, jak jsem brečela, když Brumbál umřel. Stejně tak u Eragona, když umřel Brom. -_- Jo a jasně, na nějakou knížku se mi podařilo vylít čaj... ale teď už si nejsem jistá, která přesně to byla, snad nějaká detektivka od Agathy Christie.
Se kterým knižním hrdinou/hrdinkou bys chtěl/a žít?
Je žít a žít... S většinou bych to moc dlouho nevydržela, ze začátku by to bylo nadšení, ale velmi brzo by mě nejspíš chytla ponorka. Ale kdybych měla někoho říct, tak by to bylo Zavazadlo ze Zeměplochy. Můžu to považovat za postavu, ne? Má svou osobnost, kouzlo... a rozhodně by se hodilo. :3
• Skupuješ knihy ve velkém nebo raději chodíš do knihovny?
Kdybych měla mít koupené všechny knihy, které jsem kdy přečetla, tak bych na to potřebovala extra místnost a byla by to spousta utracených peněz... Knížku si kupuji jen při nějaké zvláštní příležitosti a musí to být něco opravdu speciálního. Nebo něco malého, neznámého, za pakatel v Levných knihách, jinak jsem spíš půjčovala po knihovnách. Poslední dobou jsem si oblíbila knihy v elektronické podobě, protože je to na přenos praktické a můžu je číst třeba během přednášek na počítači.
• Co ty a audio knihy?
Za život jsem si poslechla jen jedinou, knižní předlohu Kruhu, protože jsem ji nenašla v písmenkové podobě. Ale do budoucna mi to přijde jako zajímavá možnost, třeba na cesty nebo tak. Jen mám strach, abych u toho neusínala jako o audionahrávek některých přednášek... :D
• Která kniha tě v poslední době zvedla ze židle? (líbila se ti nebo tě zklamala?)
V poslední době jsem četla jen jednu knížku, respektive sérii, konečně jsem se dostala k Miléniu. :3 Úžasné, úžasné, úžasné!!! Když se začtu, tak se od toho nemůžu odtrhnout...
• Trpíš nějakou fobií nebo se něčeho strašně moc bojíš?
Bojím se spousty věcí. Tmy, lidí, zklamání, uzavřených prostorů, mám silný pud sebezáchovy. Dříve jsem trpěla poměrně silnou arachnofobií, ale tu se mi podařilo překonat, teď už to s pavouky není tak krizové.
• Sportuješ?
Běhávala jsem, ale kvůli problémům se zády jsem s tím musela přestat, teď se k tomu ovšem zase chci vrátit. :3
• Co dalšího, kromě čtení, děláš?
Poslední dobou dělám hlavně všechno kromě čtení. :D
Otázky od Taychi:
• Kdo je pro vás největší osobností historie?
Velmi obtížná otázka. Jde někdo takový vůbec určit? Z české bych to viděla na Karla IV. nebo tatíčka Masaryka. Z vědeckého světového pohledu asi Darwin, Einstein nebo Marice Curie-Sklodowska. Z umění zase Shakespeare nebo Da Vinci. A pak je tu samozřejmě Ježíš.
• Kdybyste Potkali Teslu, Einsteina, Freuda, Masaryka, Ježíše a Helen Kellerovou, na co byste se každého z nich zeptali?
Takže... Nejlepší to bude vzít hezky popořádku. Tesla : ,,Dostal jste někdy pořádnou ránu od proudu?" Eisteina : ,,Češete si někdy vlasy? A ten rozcuch je přirozený nebo nad ním strávite hodiny?" Freud : ,,Máte chvilku času? Znám někoho, kdo by si s vámi rád popovídal..." Masaryk : ,,Nebylo by možné, abyste se na pár desítek let vrátil ze záhrobí a dal Českou republiku do pořádku?" Ježíš : ,,Slyšíš, co ti občas povídám? A nevadí, že ti přitom tykám?" Helen Kellerová : ,,Vy neslyšíte, co teď říkám že? Ehm, omlouvám se za tu hloupou otázku, není myšlena zle..."
• Jaký máte názor na očkování a léky?
Jako něco, co ve většině případů ohromně ulehčuje život. Jasně, měli bychom se snažit žít co nejvíce přírodně, žádné chemikálie do těla a ták... jenže třeba já bych bez léků na štítnou žlázu ani ráno nevstala z postele, a stejně jsou na tom i další lidé. Při nemoci se snažím vydržet hlavně na čajích a vitamínech, k antibiotikům a takovým lékům přistupuji až jako k poslední možnost, jenže bez takového penicilínu by také umřela spousta lidí. A očkování... podporuji ty klasické, povinné. Nástavby a lá proti chřipce a takové mi přijdou docela zbytečné a jen jako marketingový tah.
• Kdy člověk dospěje?
Když přijde pro něj ten nejvyšší čas. Někdo nedospěje nikdy... nechci být dospělá. Nechci vyrůst. Nechci řešit důležitá životní rozhodnutí a podobné věci. Na něco je už bohužel pozdě...
• Jaká je vaše nejúsměvnější vzpomínka z dětství?
Ta, která vysvětluje ďolík na mé levé tváři. Jako malý špunt jsem se tradičně účasntila vinobranní, kdy se rodina lopotila na vynohradu a já jen pobíhala kolem. A přijednom takovém nadšeném úprku směrem k vlečce plné hroznů jsem zakopla a spadla tak, že jsem obličej narazila na takovou tu kouli na tažném něčem, co bývá u starých aut na připojení vozíku. Samozřejmě to bylo doprovázeno velkým brekem... ale zůstal mi po tom ďolík na tváři. :D
• Jakou zemi byste chtěli navštívit?
Finsko, Finsko, Finsko! Celou Skandinávii. :3 A Nepál, Cejlon, kvůli čajům. :3 A Kanadu, možná USA, kvůli národním parkům a přírodě. Všechny země, kde je něco krásného přírodního ke shlédnutí... a kde není horko...
• Na čem nyní pracujete?
Na sérii moc ošklivých programů v jazyce C, abych si to procvičila a získala programátorskou lehkost. Na velké zásobě hudby, kdy budu mít v počítači všechno, co zrovna budu mít chuť si poslechnout. Na jedné psané věci, na které mi záleží. Na tom, abych byla spokojená. Na tom, abych udělala všechny zkoušky a šla do letního semestru s čistým štítem.
• Kdy si člověk něčeho váží?
Když mu na tom záleží? Když to pro něj něco znamená, něco důležitého. Vážit si můžeme lidí, věcí, vlastností, je těžké to obsáhnout takhle všeobecně.
• Co pro vás znamenají knihy a co si myslíte, že znamenají pro svět?
Pro mě znamenají volnost, možnost schovat se do cizích příběhů, zapomenout na vlastní realitu. A samozřejmě učební materiál. A pro svět? Pro někoho podložku pod křivý stůl, materiál na topení, zbytečné plýtvaní dřeva... a nebo také smysl života. Knihy jsou důležité, ať už ty papírové nebo elektronické, mají v sobě moudra, historii, příběhy, na které by se nemělo zapomínat, jsou důležitou složkou kultury.
• Když se řeknou barvy zlatá, červená, černá, zelená, co se vám vybaví?
Bradavice. Červená + zlatá - Nebelvír, černá + zelená - Zmijozel. Jasně, Zmijozel tam měl stříbrnou, pak tu navíc chybí Havraspár a Mrzimor, ale tohle bylo prostě úplně to první, co mi padlo na mysl. Potterhead. :3
Otázky od Papáje (-y/-i, omlouvám se, nevím si rady se skloňováním...)
Upřednostňuješ spíš fantazii nebo realitu?
Fantazie je milá, útěk před vším, co se nám nelíbí, můžeme se stvořit vlastní ideální svět, kde je všechno přesně takové, jak chceme... Na chvilku je to možná krásné, ale... ale. Jak dopadli všichni, kteří příliš podlehli kouzlu něčeho nereálného? Skončili v blázinci, protože je tak i tak realita dostihla. Takže - fantazie ano, ale ne tak, aby zničila reálné fungování.
Máš přátele mezi vrstevníky nebo spíš mezi staršími lidmi?
Dostávám se do věku, kdy je to rok sem, rok tam a už je to opravdu jen číslo. Bývaly doby, kdy jsem vyhledávala polečnost těch starších, následovalo období, kdy jsme našla společné zájmy spíše s těmi mladšími... a teď je to tak hezky rozprostřené jak mezi vrstevníky, tak i starší i mladší, na věku zas tak moc nezáleží.
• Co tě spolehlivě nejvíc vyděsí?
Nejspíš to souvisí s tou jednou otázku, kterou mi položila i Aynarra, ale když tu nad tím tak koumám... První, co mě napadlo, byla smrt. Ne, vážně, já nechci umřít. Ani nechci, aby někdo umřel v mém okolí. Takže nejspíš běh času, nezastavitelnost toho všeho a řícení se k jasnému konci. Uvažování o smrti je ještě děsivější, huuu.
• Kdyby ti někdo nabídl 10 milionů za to, že zmáčkneš červené tlačítko a náhodný člověk důsledkem toho zemře... udělala bys to?
Jasně, opravdu nemám lidi, ale tohle? Ne. Nemohla bych žít s tím, že jsem někoho zabila.
Jaký máš vztah k sci-fi?
Zajímavá literatura, zajímavé myšlenky, vědě a technice zdar. Ale aplikování na reálný život... uhm, v posledních dnech mě děsí představa budoucnosti, kdy nás ovládnou roboti a lidé se stanou podřadnou rasou, takže asi tak. :D
Kdyby sis mohla vybrat za domácího mazlíčka jakékoliv zvíře, jaké by to bylo?
Můžu i nějaké z fantasy? :3 Dráčka, prosím prosím prosím prosím. :3
Co na lidech nejvíc nesnášíš?
To, že to jsou lidé. Že lžou. Že jsou nepředvídatelní. Že jim nevidím do hlavy. Že mi můžou ublížit.
• Měli by homosexuální páry adoptovat nebo vychovávat děti?
Tohle je strašně zapeklitá otázka. Ať na ni odpovím jakkoliv, tak se najde někdo, do bude strašně protestovat a předhazovat mi milion faktů a svých názorů. Ale odpovídám ano. Lepší než přeplněné dětské domovy.
• Máš řidičák/chtěla bys mít řidičák?
I když bych mohla být už více než rok a půl řidičkou, tak stále ještě nejsem. Na autoškolu jsem zatím neměla ani peníze, ani čas, ani náladu. Navíc teď, když jsem na vysokou, tak bych se nějak často k řízení nedostala, takže jsem to odložila až na později... Ale chtěla bych umět řídit. Jednak kvůli tomu, že by mě to bavilo, jednak kvůli tomu, že je to praktické.
Teď jedna filozofická otázka: Co si myslíš o náboženství(ch)?
Jsem věřící, Křesťan, věřím v Boha. Náboženství jsou součástí kultury, života lidí, jsou potřeba. Náboženství, ne církve. Lidé by měli v něco věřit, myslím si, že poté si můžou vytvořit mnohem lepší pohled na život, na svět, ať už je to ovlivněno jakoukoliv teorií nebo vírou. Takže náoženství určitě ano, jen ne ovlivněna církvemi, které je často pomotají a udělají z nich něco ošklivého.

Uf, tak to bychom měli. :) A běda někomu, kdo mě ještě označí! :D
Opti-Mystique
Edit 12. 11. 2013
Stalo se něco velkého, našla jsem se ještě označená u drahé okřídlené Alexandry Griffin-Fox. :3 Takže ano, přidávám další odpovědi na otázky... :D
(Ano, určitě se dostanu k tomu, abych na ně odpověděla! :D)
• Napiš tři místa, která chceš navštívit, než umřeš.
• Které zvíře bys chtěla být, kdybys měla možnost se dostat do jeho těla na jeden den?
• Jmenuj jednoho herce/herečku, jehož obličej tě v posledních letech nejvíce zaujal, a napiš, proč je to právě on/ona.
• Máš nějakou oblíbenou báseň?
• Věříš na lásku na první pohled?
• Budeš mít dvojčata - kluka a holku. Jak je pojmenuješ a proč právě takto?
• Jsi rád/a, že tvůj mateřský jazyk je čeština? Pokud ano, jaké má podle tebe výhody oproti jiným jazykům? Pokud ne, co ti na češtině vadí?
• Vyber si jeden z geometrických útvarů. Proč jsi vybral/a právě tento?
• Stojíš před dvěma lidmi, kteří mezi sebou drží napnutý provaz. Tvým úkolem je jakýmkoliv způsobem se dostat za něj (provaz) na druhou stranu. Co uděláš pro to, abys splnil/a zadání? (vše je dovoleno)
• Napiš aspoň jednu písničku/říkadlo/básničku/rozpočítadlo kterou sis říkal/a s kamarády jako malý.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 allys-cook allys-cook | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 16:45 | Reagovat

=) jé

2 Houp Houp | Web | 9. listopadu 2013 v 16:49 | Reagovat

Být v mé blízkosti, když mám hlad taky není extra bezpečné. :) Dráčka... prosím, prosím, chci taky. :3 Nebo klofana, prosím prosím ještě víc. No když to tak vidím, lítat na Pegasovi bych brala vlastně taky. :) Ale vždycky jsem chtěla mít nějakou malou mluvící příšerku, která by byla děsně sarkastická a zvídavá. :)

3 Kapitánka Nemo Kapitánka Nemo | E-mail | Web | 9. listopadu 2013 v 20:29 | Reagovat

Já jsem teď taky byla 2x nominována :D Už se tak měsíc mentálně připravuji na to, že se k tomu sednu a všechno to hezky sepíšu :D

4 Em Zet Em Zet | Web | 11. listopadu 2013 v 8:07 | Reagovat

Haha, také mám v mozku svůj budík. :D Někdy mě to docela štve, přijdu tak o 20 vteřin krásné spánku. :D

5 Aňa Aňa | E-mail | Web | 11. listopadu 2013 v 18:56 | Reagovat

Ta osoba co tě poznala na nádru, tak to jsem byla já. Zrovna jsem uvažovala nad tím, jak některé lidi z blogu děsím, že je poznám a že si pamatuji co psali na blogu.
Taky jsem přemýšlela nad tím, co o mě asi blogeři vyčetli a co jsem vyčetla já o tobě, když přijdu sem a najdu článek deset o mně.

6 Babe Babe | E-mail | Web | 11. listopadu 2013 v 21:19 | Reagovat

chm!!!

7 Taychi Taychi | E-mail | Web | 17. listopadu 2013 v 21:14 | Reagovat

Kdyby tohle byl mor, tak už plno lidí nežije. Díkybohu, že to je jen internetové cosi.. a Potterhead, jsem si myslela, protože jsem to s tím účelem psala 8D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.