Rock for People 2013

6. července 2013 v 19:56 | Opti-Mystique |  Z akcí
Další strhující ročník tohoto festivalu je za námi a zdá se mi, že letos uběhl snad ještě rychleji než ten loňský - a to jsme to tam letos táhly od úplného začátku. Takže hurá, hurá, hurá, radujme se, jak moc to bylo úžasné, a můžeme se začít těšit na příští rok, protože k tomuto festivalu mě to táhne a založení RfP-tradice je více než lákavé :3 Už mám na ruce dva náramky, chci další!


Nejdříve však shrnutí posledního týdne - ve fotkách, v bodech, v hlodech a myšlenkách. Nejsem si jistá, zda to bude mít nějaký systém nebo řád, spala jsem jen něco přes hodinu, ale právě jsem dopila kotel černého čaje a už je tu zase mód radioaktivní rybičky. Cháchááá. (Ale stejně jsem tu při psaní podřimovala, až se mi pletla písmenka...)


1.7.2013 - Pondělí, večírek pro nedočkavé
,,Co děláš Lucko?" - ,,Nic." - ,,Jen že máš v pokoji hroznej bordel..." - ,,To není bordel, to jsou věcí, které musím nějak systematicky narvat do krosny."
Jet tam o den dříve, to byl pravděpodobně ten nejgeniálnější nápad, který nás za celou dobu vůbec mohl napadnout. Žádné fronty, čas na obhlédnutí zázemí a spousta místa pro stavění stanu. A relativně prázdné okolí rybníčků, kam jsme se mohly jít utopit.
Jen cesta se mi tradičně trochu zvrtla - kvůli pomalému řidiči jsem nestihla první vlak do Brna, takže jsem poté měla jen pár minut na přeběhnutí na jiné nástupiště na EC směr Pardubice. A tam se nám do cesty připletla výluka, takže v Pardubicích nastal další běh, tentokrát na přípoj do Hradce. Úžasné :D


,,Nestíhám nějak sledovat obě konverzace, ehm, žiletko má lásko?" - ,,Ne, teď jsme přešli ke konečně venku..."
Hned první den se nám s Eloran podařilo hezky vystrašit Luczynku. Omlouvám se, opravdu to nebylo úmyslné :D Měla jsem z toho pak špatný pocit po celý zbytek festivalu... :D
,,Zelená, všude samá zelená!" - ,,Tráva, všude smrdí tráva!" - ,,Seno, všude samé seno!"
Sečteno a podtrženo, viděné kapely tohoto dne - Imodium a The Truth Is Out There, pak už jsme trávily čas před Live Jukeboxem (ovšem Hotel California v češtině, huuuuu, hrozné).

2.7.2013 - Úterý
Strategická chyba. Vyrazit na nákup jídla do Hradce v den, kdy přijíždí drtivá většina návštěvníků - plná MHDčka, davová psychóza, hromady lidí a podobné ble ble věci. Ovšem nákup jako takový proběhl uspokojivě - zásoby alkoholu doplněny, jídlo, kofoly a meloun. Mmm, meloun. A oběd z KFC (a hysterické skládání origamy slepice, které prostě nešlo!)
,,Nekonečný příběh o prsíčku..." - ,, ...a tak prasátko sežralo prsíčko z kuřete."


A navíc začínal program, program, program! Zaskočila jsem si za kolegy Přírodovědci pro VIP přírodovědecký deník, za své (ne)znalosti získala ,,zlatou" minci a nechala se okouzlit jejich molekulárním barem. Mmm, bar.


Shlédnuté kapely:
Xindl XXL & Orchestr Karla Vlacha - zde nebyl u nějakých dívek pochopen můj mód ,,radioaktivní rybička".
,,Hele, tak ta holka je určitě na drogách" - ,,Která?" - ,,Tady ta v tom klobouku..."
Ne, nejedu na drogách, fakt ne :D Ale po koncertě jsem byla, jako kdybych si dala sprchu :D
Amanda Palmer
Bloc Party - úžasní, úžasní, úžasní, úžasní, úžasní, úžasní! Světelná show, hráli mé oblíbené písničky a i přes technické problémy to bylo... no... úžasné. Nezapomenutelné.


30 Seconds to Mars - Haúúúúúúúúúúúú. Jared. Akrobati. Všechno. Vidět 30STM naživo - na to se také nezapomíná. Česká vlajka, balónky, projekce. Haúúúúúúúúúúúú.


Swim Deep - objev jen pár dní před odjezdem na festival :3 Moc dobří, přesně mi zapadají do hudebního vkusu.

3.7.2013 - Středa
,,Ten pocit, když ti uprostřed mydlení přestane téct voda."
,,Paranoia! To je ten bubeník z Borra. Ten, jak z něj mám už rok trauma!"
--> o Borra a zmíněném bubeníkovi se můžete dočíst v reportu z loňského Trnkobraní. Nebojte se, pointa přijde. Další indície byla trička Bijouterrier a výskyt jistého Itcha Pčelára v areálu, bez trička :D Nuže, ale více v dalších dnech...
,,To (džus s rumem) chutná jako kuře..." - ,,Jak to někomu může chutnat jako kuře?" - ,,No, kuře, vaječňák a pomerančový džus?"

A co se týká kapel? V drtivé většině přebíhání z jednoho místa na druhé.
We On The Moon • Shoshin • Goodfellas ♥
Dubioza Kolektiv - ,,Tráva, všude samá tráva!"
The Gaslight Anthem - ♥♥♥, můj headliner celého festivalu. A víte co? Hlásili na jejich vystoupení bouřku. A co? Bouřka nebyla, tjadadýýý, tjadadáááá. Ten hlas, ta slova, ta energie, celá atmosféra.... Huuu. Nemohlo by to být lepší.A Day to Remember • Pipes and Pints • Gogol Bordello • Sunshine • Papa Roach
Say Yes Dog - skvělí!
The Parlov Stelar Band
Billy Talent - ,,To snad není možný, Lůce došly baterky." - ,,Přepla jsem se do nouzového režimu."
Ano, odešly jsme s poslední přeživší Sábou během první písničky, protože jsme umíraly. Doslova.

Čas na shrnutí tohoto dne:
Koncert TGA - v první řadě, v jejich tričku, chytla jsem si playlist.
Pokec s kytaristy z Goodfellas.
Odchycena fotografem a tak se fotka mé maličkosti nachází na FB RfP.
A samozřejmě, konečně potkání Niky Caesaris a Dana Hlouška.

4.7.2013 - Čtvrtek
Romantická snídaně pod stolem na informacích! ♥ Normální lidé si tam nabíjejí telefony, my jsme do prodlužky zapojily varnou konvici a uvařily si čaje a polívky do hrníčku. Pod stolem. Mmmm.
,,Doufám, že ta plastová vidlička není z NDR..." - ,,Á, tak už se zohla..."
,,Tady jsou všichni psychicky nemocní..."
Dopoledne polehávání u Signálu v NOVA stanu (na zemi obklopena větřáky, není lepčího místa v těch vedrech!), pak pivo, pobíhání po areálu, pašování osob do našeho Camp+ (hahahaha) a melouuuuun.


,,Mmm, gyros, meloun, čistý rum a ananasový džus. Na sluníčku. Bude nám asi moc dobře!"
A samozřejmě, čajovna! Čaj, konvička, kalíšky, uprostřed areálu před Rock for People pódiem. Nebyla zakreslená na mapce, ale já ji našla. Muheheheheheee. Když jde o čaj, jsem schopná téměř všeho :D


A co se týče té hudební části dne...
Jan Budař a Elištin band - ,,Ondra má narozeniny? Tak všichni na 3 4 popřejeme Ondrovi všechno nejlepší!"
Foals ♥ - můj další headliner. Byla jsem na pomezí druhé a třetí řady a bylo to... Huuuuu.
Karel Gott - největší pařba na Káju, ten člověk se nezdá! :D Na moment mě dvojčátka vzala na ramena, takže jsem si připadala jako obr a bylo to mooooc fajn.
Klaxons - Hehe, přišli jsme na poslední písničku, nějak se to nevychytalo :D
Modestep
,,Improvizovaná stage" uprostřed runwaye, úžasná věc. Covery písniček i vlasntí tvorba od kohokoliv, kdo se přihlásil. Třeba jeden takový sympaťák z Nizozemí. Nebo Petr Ševčík - TEN ze Superstar. Prostě se tam zjevil :D

5.7.2013 - Pátek
Poslední den, české kapely a program, který se hrozně překrýval, takže opět běhání z jednoho místa na druhé. Navíc část dne tak pofidérně poprchávalo, takže bylo potřeba v některých chvílích dokonce vytáhnout pláštěnku.
Dnes také dojela dívka, ehm, hráčka Eloraniny RPG, ještě s kamarádkou, takže jsme se zase o trošku rozrůstli... Ale prostě pátek, poslední den, stejně už nastávala krize.
,,Mozek funguje na 300%, tělo tak na 60% a nohy tak maximálně na 5%..."

Bijouterrier - ,,Připravte se na bubeníka, který zírá." - ,,Jo, řekni to ještě 10x..." - ,,Zírá, zírá, zírá." - ,,To bylo jen 3x!"
Kapela je to úžasná, doporučuji si něco poslechnout, hráli fakt dobře.


• Mandrage • Kofe-In • A Banquet - zvládnuté tři kapely, i když hrály ve stejnou dobu :D
• Horkýže Slíže • Aneta Langerová - Mmmmm. • UDG
• Tomáš Klus - ,,To si něčeho fetli nebo je otcovství tak plné endorfinů?"
Tak vysmátá jsem je už dlouho neviděla, písničky hozené do rockového aranžmá, takže se zvlášť Jiří vyřádil a všichni byli nadšení. Jeidný dojem mi v první půlce kazily nějaké dvě holky, které nejspíš trochu přebraly, otravovaly všechny kolem a zejména si svoje mindráky léčily na mně. Zachránila mě až Aynarra, která je hezky zpacifikovala, takže raději utekly. Uf.
• Charlie Straight ♥


• Kabát - část koncertu viděna se Sabuškou z jednoho z těch úžasných kopců (kde jsem pak při slízání dolů málem hodila tlamičku :D)
• 100 zvířat ♥ • Kryštof

A jako správné zakonční posledního večera nemohlo nastat nic jiného než party hard. Do této chvíle vytrvaly jen tři kousky okupující blog cézet (tedy já, Nika a Dan) - a aby si někdo nemyslel, že jen blábolím něco do větru, přidávám níže fotku jako důkaz. A na závěr přikládám slova již vyřčená na začátku článku - spala jsem hodinu a půl. Už nepiju :D


Pár nesmyslů zachycených ve větru
Děkujeme vám, že jste s námi hráli novou hororovou hru Lost in RfP.
A na sekuriťácích kouřících trávu vážně není nic zvláštního.
Mmmmm ,,cokoliv" je velice nakažlivé.
Nedávejte přírodovědcům do rukou trhavinu, fakt ne.
Na nalakovaných nehtech je dobře vidět jejich růst - hlásím 3 mm za 6 dní.
Kartáčky Curaprox budou vládnout světu!
Fireshow je něco, co bych mohla vidět padesátkrát za sebou a neomrzelo by se mi to.

Gratuluji vám, pokud jste došli až sem. Poplácejte se po rameni, já si asi jdu někam lehnout a umřít.
(A nejvíc se těším na další reporty, videa a komentáře, huuuuu :3)

Edit 7.7.2013 : Po spánku dlouhém dobrých 14 dní bych si to hned zopakovala :D Puchýře se léčí, nepochopitelné modřiny vybarvují, playlist za sklem a já jsem stále vysmátá jak lečo :D Mimochodem, ještě jeden hlod byl připomenut a říkala jsem si, že by rozhodně byla škoda ho nezmínit:
,,Já jsem se dneska ráno probudila úplně sjetá..." - ,,Sjetá?" - ,,Jakože karimatka mi sjela?"
A po vysypání krosny mám pokoj plný sena, pračku plnou sena, postel plnou sena... Seno, všude samé seno! :D

Opti-Mystique
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Daniel Hloušek Daniel Hloušek | E-mail | Web | 6. července 2013 v 20:04 | Reagovat

Notor vedle notora. :-D

2 Aynarra Tulrgar Aynarra Tulrgar | Web | 6. července 2013 v 20:16 | Reagovat

Huuu, máš můj obdiv, že jsi to zvládla už dneska. Já to sepíšu až zítra :D :D

Žiletko, má lásko :D

3 Babe Babe | Web | 6. července 2013 v 20:59 | Reagovat

Tak třeba se budu příští rok účastnit... a poslouchat hudbu, co se mi nelíbí a kazit ostatnim náladu...takový hezký plán >:D.

4 ocea ocea | Web | 6. července 2013 v 21:30 | Reagovat

thirty seconds to mars! billy talent! mandrage! CHARLIE STRAIGHT!!!! -.-" závidím .. měla jsem možnost s čárlíkama jet na RFP, ale kysnu v Irsku :((:D achjo, plná závisti kopu do postele.. aspoň sis to užila. příští rok tam pojedu a určitě budu mít to štěstí a bude tam skrillex, TSTM, Billy T., Green D., Charlie S., Mandrage... a chtělo by to oživit nirvanečku .. jo! :D

5 m. m. | E-mail | Web | 6. července 2013 v 21:31 | Reagovat

Já vám tak závidim :) RFP je jedna z mála věcí, co mi z ČR chybí. Příští rok se mnou ovšem počitejte, ty blogerský řady rozhodně rozšíříme :D

6 Iris - Foto Iris - Foto | E-mail | Web | 7. července 2013 v 10:14 | Reagovat

tak příští ročník je ten 20, a když jsem to viděla v TV, říkala jsem....ŽE BY??

7 Luczynka Luczynka | E-mail | Web | 7. července 2013 v 17:04 | Reagovat

Teda... ten první den jsem se vás FAKT lekla:D Připlazila jsem se se 30kg batohem, úplně mrtvá a nejednou "Ahoooooooj" a já vůbec nechápala:D ale mazec, že jsi mě poznala:D :)
Jinak... vypnutí sprch a následný zapnutí, ale zmizení veškerý vody, mě fakt nasralo:D Namydlená hlava, celá od mejdla, 10 Kč v hajzlu :D (ne, nejde mi o 10 Kč, ale o to, že když už si to zaplatím, měla by tam ta voda zůstat, i když vypnou proud:D), tak jsem se pak musela jít opláchnout k nějaký slečně, která byla moc hodná:D

Tak zas příští rok! :D

8 Míša Míša | Web | 7. července 2013 v 18:37 | Reagovat

Tý jo. Ani nevíš ,jak ti závidím.
Na RfP se chystám příští rok :)

9 pavel pavel | Web | 7. července 2013 v 20:28 | Reagovat

Hlavně že sis to krásně užila. Tady začne něco podobného ve čtvrtek, Bochum Total, 5 pódií a pár milionů lidí. Do neděle, je to  zadarmo a mám to doma. :D

10 Ilma :-) Ilma :-) | E-mail | Web | 7. července 2013 v 21:43 | Reagovat

Děkuji za komentář na mém blogu. Též jsem si ráda o tvém článku z RFP přečetla. Mimochodem, smím mít otázku? Ta první fotka - ruka nahoře vlevo, je tvá? Jde mi o ten náramek, jelikož pokud ano, pak jsem s tebou na festivalu i mluvila a ptala se tě na něj, ačkoliv jsem absolutně ještě nevěděla, kdo jsi. A nebo je to pouhá shoda  máš s někým shodný náramek. Docela mě mrzí, že jsme se nějak víc nepoznali dřív, jelikož jsi byla v Camp + stejně jako já a má parta. Je dobře, že sis RFP snad celkově užila. Mimochodem, kde že tam byla ta "čajovna"? :D Já jí tam nikde neviděla a té bych is musela všimnout. :D :D

11 Eloran Arroway Eloran Arroway | Web | 7. července 2013 v 23:27 | Reagovat

Seno, všude samé seno! Máme to doma stejně!!! :D

12 Ilma Ilma | Web | 8. července 2013 v 11:23 | Reagovat

Pak tedy jsem s tvou kamarádkou mluvila, u záchodů, když čekala na dobíjení mobilu. Uvidí se zda příští rok pojedu. Ta čajovna mě dost mrzí, ráda bych ji navštívila a asi jsem ji zcela přehlédla. :( Vodní dýmku jsme měli svojí..

13 Kapitánka Nemo Kapitánka Nemo | E-mail | 8. července 2013 v 13:05 | Reagovat

Ona tam byla Amanda Palmer?! Oh, to jsem zase o neco prisla :(
Cajovna ^^
No, pristi rok se k vam mozna pripojim :D pokud me pozvete :D samotne se mi tam jet nejak nechce :D
----
A ted navic zkejsnu u more :/

14 Bels Bels | E-mail | Web | 8. července 2013 v 14:54 | Reagovat

[5]: Taky se, doufám, připojím :)

15 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 14. července 2013 v 12:33 | Reagovat

[1]: Pššššt! :D
[3]: Už se na to těším :3 Chro, chro.
[4]: Kysnout a v Irsku? No to ani neříkej! Hned bych tam jela :)
[5]:[6]:[12]:[13]:[14]: Takže příští rok počítám s vámi! :D
[7]: Hehe, my jsme si říkaly, že jsi asi přišla, takže to bude hrozně hloupé a tak, ale nemohly jsme odolat, protože pochybuju, že bychom pak na sebe v tom davu lidí narazily... :D My jsme naštěstí sprchy placené neměli, ale voda taky tekla tak nějak pofidérně...

16 Cleo Cleo | Web | 19. července 2013 v 12:06 | Reagovat

Musí to být skvělý zážitek! :)

17 elisabeth elisabeth | Web | 19. července 2013 v 13:48 | Reagovat

Že jste odešli z Billy Talent je podle mě hrozná škoda. Jejich vystoupení mi přišlo ještě o kousek lepší než 30STM. Ale jinak už se taky nemůžu dočkat dalšího ročníku. Byla jsem letos poprvé a fakt mě mrzí, že jsem tam nejezdila odjakživa! :D Pod většinu tvého článku bych se mohla hned podepsat, souhlasím. Hlavně to seno, tahám z oblečení ještě teď! :D

18 Simone* Simone* | Web | 19. července 2013 v 14:14 | Reagovat

Na té druhé fotce jsou Criminal Colection! ♥ :D

19 es ef es ef | Web | 19. července 2013 v 14:24 | Reagovat

musím jet příště taky!
a čajovna pobavila!

20 Anne Eyre Anne Eyre | E-mail | Web | 19. července 2013 v 23:45 | Reagovat

Na Kluse jsem chtěla, ale nějak to celé padlo.
Seno, všude seno... Hele, to znám. Jestli ono to nemá něco společného s tím, že jsem tak jednou týdně u koní. A taky mám pak všude písek. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.