Propaguji české knihy: Pašerák snů

26. května 2013 v 12:20 | Opti-Mystique |  Knížky
Již delší dobu jsem se chtěla zapojit do Temnářčina projektu na podporu českých knih, ale stále jsem čekala na ten spárvný moment. Tedy na chvíli, kdy mi prarodiče popřejí k narozeninám a já do ruky dostanu tuto úžasnou úžasnou úžasnou knížku od Daniela Krhuta.


Název: Pašerák snů ( + Modrej soumrak nad městem)
Autor: Daniel Krhut
Nakladatelství a rok vydání: Host, Brno, 2012
< odkaz na anotaci a ukázku z knihy >

Moje cesta ke knize:
Poprvé jsem ji objevila v naší městské knihovně a půjčila si ji pouze kvůli oranžovému pozitivnímu obalu a názvu, který mě uchvátil jen sám o sobě. O to více jsem byla překvapená, když jsem se začetla do prvních stránek a obalila se do chundelatého stylu psaní a vyprávění tolika myšlenek a vnitřních příběhů, že jsem se nemohla odtrhnout. Dlouho jsem si knížku křečkovala sama pro sebe a byla hrozně mrzutá, když jsem ji musela vrátit. Jak dar z nebes přišel dárkový poukaz do knihkupectví a já už více-méně šla za jasným cílem - koupit si přesně tuhle knížku (a česko-anglický slovník k maturitě, ale to už je vedlejší :D). A teď mi tu leží vedle notebooku na stole, skrze oranžový obal po mě pomrkává a chce, abych ji vzala do ruky minimálně do veřera ji už nepustila. Nemůžu říct, že jsem se v příběhu našla - to bych lhala, protože já jsem ještě stále ta maminčina holčička, co se drží dobých známek a mravů a zásadně neexperinetuje. Ale našla jsem se v myšlenkách, prostředí (Brno! ♥) a myšlenkových pochodech. Některé úseky (ač někdy po vytržení z kontextu) mi mluvily z duše. A to se stává jen málokdy :) Někde jsem se dočetla, že autor pracuje na další knize, jakémsi volném pokračování Pašeráka, takže se už na to moc těším, třeba překoná dost vysokou laťku, kterou si u mě tímto nastavil. Brno, básně v próze, něco nevyřčené... co víc bych si mohla přát? A jako úvodníčky kousky z textů Jima Morrisona a dekadentních knížek, o kterých jsme se učili ve škole - všechno dokonale zapadá.

Opti-Mystique
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 26. května 2013 v 15:18 | Reagovat

Poslechla jsem si ukázku a docela mě to chytlo :D No tak snad se nastřádají penízky (nebo to třeba koupím bráchovi ale budu to číst první já muheheee :D)

2 Cleo Cleo | Web | 29. května 2013 v 17:24 | Reagovat

Páni, máš nádherný menu! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.