Fotoprojekt maturita - Část státní

7. května 2013 v 16:12 | Opti-Mystique |  Něco foceného
Někdy minulý týden jsem v aktualizacích pod záhlavím informovala o tom, že plánuji jeden maličký fotoprojekt. Nejsem si jistá, jestli to vůbec někdo zaregistroval, takže aspoň je to částečné překvapení :)
První známka toho, ,,že se něco děje" je dobře znatelná z předchozích článků - tak nízkou hustotu zveřejňování jsem neměla ani v začátcích blogování. No, vlastně nikdy. Celá ta ,,zkouška dospělosti" mi ubírá více sil, než jsem kdykoliv sama chtěla, takže nemám čas snad vůbec na nic.
Jestli si otevřu knížku, tak je z maturitního kánonu. Jestli začnu něco psát, tak je to formátování Maturitních otázek. Jestli mám v rukou něco barevného, tak jsou to zvýrazňovače. Jestli si pouštím hudbu, tak kvůli soustředění na učení. Ano, až tak hluboko jsem klesla.
Ale neztrácejte naději, ani CERMAT, ani přijímačky, ani nic ve mě nemůže toho tvůrčího ducha úplně zahubit.
A jako důkaz toho, že ve mně stále ještě třímá, vymyslela jsem si jen pár dní zpátky tento fotoprojekt.
Jeho pravidla jsou naprosto prostinká - každý den během tohoto měsíčního maturitního tyátru vyfotím jeden snímek, který bude ten určitý den nějak charakterizovat - a odatumované fotky s popisky pak zveřejním do dvou článků. Ten první, věnovaný období kolem státní maturity máte teď otevřený. Ten druhý, zachycující svaťák a ústní přijde 21. května nejdříve.
(Modlete se, aby se nesplnila předzvěst E. a aby nebyly všechny fotky plné jen maturitních otázek...)

Vzhůru do boje, první sadu fotek naleznete pod perexem! :)


30. 4. 2013, Poslední zvonění
Hned první fotka paradoxně není moje. Vyfotila ji E. a já jsem si ji vypůjčila - chtěla jsem něco hezkého, veselého na úvod celého projektu :) Mě hledejte vlevo dole, mám batikované šaty a kytky ve vlasech.
(Pro větší rozměr stačí fotku rozkliknout)


1. 5. 2013, den volna
Chvíle před bouří a první letošní čaj z čerstvým bylinek. A žádné flákání, nemyslete si, procházela jsem zrovna TSP.
Za hrníčkem vidíte můj nový notebook (dárek za maturitu a přijímačky, haha :D), červené zlatíčko, Lenovo ThinkPad E530. Úplně jsem se zbláznila do TrackPointu a teď se na něm učím fungovat tak, že touchpad více-méně nepotřebuju :) Jediná jeho nevýhoda jsou Windows 8. Fuuuuuj. Jedna z aktualizací mi schodila celý systém, vymazala všechny soubory a mně pak trvalo pěkně dlouhou dobu než se mi ho chudáčka podařilo přeinstalovat a nějak opravit... Euhmpf.


2. 5. 2013, písemná práce z angličtiny
Osudnou chvíli jsem měla vymezenou až na odpoledne a vzhůru jsem stejně byla už od 4 od rána. Tak trochu jsem s tím už dopředu počítala a objednala se na dopoledne ke kadeřnici. Kdo mohl čekat, že její dcera zrovna dopoledne maturuje z matiky? Takže ona byla vystresovaná, přenesla to i na mě a já celá vyklepaná šla psát slohovky. Řetězová reakce! :D


3. 5. 2013, didaktický test a slohovka z češtiny
Bylo to... divné. Upřímně lituju ,,negympláky". Když i my jsme s tím měli takový problém...
Ale slohovka byla fajn, psala jsem westernové vyprávění, místo 250 asi na 600 slov :D
Tramtadadááá, dostali jsme vysvědčení a... a máme zase o kus papíru navíc. Ale jedna jediná dvojka (matika) stejně jako v pololetí, to vůbec není na maturitní ročník špatné, ne? ^^


4. 5. 2013, přijímačky na MUNI
Celý den jsem strávila v krásném univerzitním kampusu v Bohunicích. Krásné, krásné, krásné. Vážně jsem se do těch budov a prostředí zamilovala ^^ Tolik zašíváren, laviček a všeho, bludiště, které si vyloženě žádá o prozkoumání. Mít tak možnost tam studovat (hahaha, pokud nikam neudělám přijímačky, tak jsem na jeden ,,podřadný obor" přijatá, takže bych tam stejně skončila)! V sobotu jsem dělala ráno oborovky (biologie se základy chemie) a odpoledne TSP, vše na přírodovědu, na Lékařskou genetiku a molekulární diagnostiku. Úžasný obor. Mám z toho dobrý pocit, byla bych moc ráda, kdyby mě přijali, poslední dobou si sem stále méně jistá, jestli mám pro medicínu potřebné ambice...
,,Deaktivujte si své mobilní telefony a všechny ostatní komunikační prostředky. Vypnout nestačí." :D
(To je tak, když paní/slečně dozorčí vypadlo slovíčko ,,zvuk" :D Už se vidím, jak telefon hážu z okna :D)


5. 5. 2013, den volna
V neděli jsem se na všechno vykašlala, celý den pospávala, cpala se pěkně pálivou čokoládou, posílala jeden mail za druhým a řešila různé hlavolamy a hádanky ^^ Prostě cokoliv, co nemá nic společného se školou a vším tím okolo.
A navíc v sobotu večer jsem usla u hokeje, takže na to dobře značí fyzický i psychický stav ^^
Jak já bych brala den volna i dneska! A zítra! A pozítří! ... tak s takovým přístupem asi moje chvíle nastane v září :D


6. 5. 2013, ,,Mně se tak hrozně nic nechce!"
Sice opravdu nechtělo, ale vstala jsem brzo, protože jsem čekala na balík od pošty (který mi nakonec stejně nedoručili) a učila se. Nedokážu si představit, že bych v takovém tempu měla fungovat následujících 14 dní. Ráno vstát, uvařit si čaj, sednout si k učení, přestávka=dvě tři kapitoly knížky k maturitě a pak všechno dokola. Euhmpf.
Jediným vytržením bylo vyrábění balícího papíru na čokolády pro dvě osůbky, které mi po selhání počítače doslova zachránily ústní maturitu.
*uctívá se je a klaní se až k zemi*


7. 5. 2013, didaktický test z angličtiny
Už dlouho jsem nezažila nic nudnějšího. A nesnáším záznamy hovorů z telefonů, hrozně uspávají... A zbytek? Až nějak moc jednoduché... Celý test jsem měla hotový až nečekaně brzo, takže jsem ještě před koncem odešla ze třídy, jela nejbližším autobusem domů a šla spát... Celé dopoledne mi přišlo jako úplně zbytečné, našla bych tisíc jiných věcí, které jsem místo toho mohla dělat...
Hlad hlad hlad. Poslední dobou mám pořád hlad. Takže pořád jím :D Asi je to z těch nervů a nečekané mozkové činnosti :D Ovšem to dnešní rizoto s čerstvými bylinkami bylo vážně chutné, jedno z mála pozitiv. Mám hlad, jííídlooooooooo.


A pozor, všímáte si toho? Haldy papírů se tu zatím neobjevily ani jednou... No, ono to přijde :D
Myslete na mě. Když všechno půjde nějak dobře, tak by se tu třeba něco mohlo najít ještě před ústními... A jestli ne, tak mi to nemějte za zlé. Je to teď všechno hrozně nahovno... A tak strašně se mi nic nechce... :D
Opti-Mystique
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 7. května 2013 v 17:42 | Reagovat

Tohle je skvělózní... Maturita mě ale děsí čímdál víc :D Jestli budeš studovat na Masárně, tak se MUSÍME potkat... Chci alespoň podpis :)

2 SamDarkness SamDarkness | Web | 7. května 2013 v 17:50 | Reagovat

Vypadá to, jako kdyby jsi popsala můj celý týden. Dokonce i ty příjmačky na MUNI, až na to, že já byla na pedegogické fakultě. :D Hold svět je malý, ale je moc studentů.

Jinak s tím didaktickým testem z čj naproto souhlasím. Nevím jak tedy dopadly například kadeřnice. Sama jsem "gymplačka" a po odevzdání testů jsem si vážně nevěřila. To samé jsem viděla i na obličjích vlastních spolužáků. Ale po tom, co vyšly výsledky jsem se dost uklidnila.

Didaktický (dnešní) test z aj byl vážně komedie. Navíc chci studoavt angličtinu, takže pro mne tato "obtížnost" snad ani nebyla "obtížností". Pardoxem je, že cizí jazyk je jednodušší než váš vlastní. (Pokud jde o ty didaktické testy).

Jinak přeji hodně úspěchů u ústních zkoušek a na VŠ. :)

3 Michelle Michelle | Web | 7. května 2013 v 19:36 | Reagovat

jéé, snad ti tsp dopadly dobře :) já je dělala v neděli :)

4 Bels Bels | E-mail | Web | 7. května 2013 v 20:58 | Reagovat

Hned první fotka mě moc zaujala :)
A vzápětí hned ta čokoláda - ne vůbec včera tatík nedostal k narozeninám tu samou, akorát 70%, od mého kamaráda :D
Už abyste měli tu maturu za sebou, viď? Jsem kolikrát pěkně nervózní za vás :D

5 pavel pavel | 7. května 2013 v 22:53 | Reagovat

Vypadáš tam krásně. Nechceš si změnit profilovku? Promiň moji upřímnost, ale bez toho klobouku by ti to slušelo líp.

6 Veri Veri | Web | 8. května 2013 v 11:29 | Reagovat

Nezávidím ti tu maturitu teda . Já ji mám skoro 2 roky za sebou a teď jak slyším, že si všichni stěžují jak je to těžké...cokoliv, jen bych v životě už nechtěla maturovat, když si jen vzpomenu, že o svaťáku při hezkém počasí jsem doma musela drtit dějiny umění, anglinu a další tak je mi i teď z toho na nic. Každopádně ti držím palce at se ti to povede :-)

7 Yone Yone | Web | 11. května 2013 v 23:28 | Reagovat

Ty se fakt takhle šíleně učíš? *četla článek jen zběžně, jde se vrátit ke speedpaintu* A to já měla pocit, že se učím jak blázen. -a přitom večery trávím nad tabletem. Ale jinak bych to nezvládla...

Jinak negympláci na tom nejsou tak zle. Jestli je něco škola pro flákače, tak naše supška. Češtinu jsem se pořádně učila naposled na základce- a přitom z toho mám docela v pohodě pocit. Tak 60% nejhůř, spíš 75. A málokdo od nás z toho byl nějak vedle... Bojím se školní maturity. Bojím se dějin umění, ale toho, co je na maturitě "státní" z toho strach nemám.

Jinak super fotky. :D

8 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 16. května 2013 v 21:46 | Reagovat

[1]: Podpis? :O *zaskočil jí čaj*
[4]: Čoookoooolááádáááá, jíííídloooo, dochází mi zásoby :D
[5]: Už delší dobu nad změnou přemýšlím, jen se stále nenaskytla ta správná momentka... tak uvidíme :)
[7]: Učím se dost, ale asi bych měla víc - jsem v hrozném skluzu a maximálně nestíhám :D A ústní budou strašné, určitě ze sebe nedostanu ani slovo.

9 Yone Yone | Web | 17. května 2013 v 0:06 | Reagovat

[8]: To zvládneš! Zvládli to celé generace před tebou... a určitě nejsi z těch nejhorších ve třídě, takže pokud to má zvládnout většina z nich, ty musíš!

10 Borůvka Borůvka | E-mail | Web | 18. května 2013 v 10:51 | Reagovat

Mario, zombie a ta... mimka? Mim slečna? To se vážně povedlo. Jinak všichni vypadají skvěle. ^^

Dvojka z matiky, cha, vždycky jsem říkala, že matika ničí životy.

Chilli čokoláda? To je novinka...O.o

No, na závěr mého nepříliš sjednoceného komentáře říkám: hodně štěstí. A ať jsou tvoje zítřky blankytné. 8D (protože růžová je moc mainstream!)

11 Didi Didi | Web | 18. května 2013 v 11:09 | Reagovat

awik..citala som prave tvoj komentar a chcela by som sa ta opytat, ci ten casopis Tyden bude v stankoch este v pondelok? by som poziadala oca, aby mi ho kupil a ak by bolo mozne, napisala by si mi na blog cislo vydania? uz dlho nebolo v casaku nic o Kimim, tak konecne by som mala daku fotku s nim, resp. akoby plagatik, kedze je to na celu stranu :D

no tie nervy ti nezavidim a tiez chapem, ze nemas na blog tolko casu..ja tiez nestiham s blogom... je mi luto, ze nemozem pridavat tolko noviniek ako kedysi, ale praca, ktoru robim, ma totalne ubija ..

tie fotky su uzasne a s tym rizotom si mi urobila obrovske chutky!!!

vidis, aj nasi mi za matury kupili notebook, takze to mame rovnake :) vlastne oni mi povedali, ze mi notas kupila za matury a za to, ze idem na vysku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.