Animé v Metro Music Baru (+ vánoční Brno) 30.11.2012

1. prosince 2012 v 21:17 | Opti-Mystique |  Z akcí
Nejlepší koncert Animé ze všech! Ve Vyškově jsem byla ještě takové kuře () a lidi tam odpadli až příliš brzy, loňské Metro bylo zase celé takové nervózní a roztěkané, ovšem za to jsem si mohla sama (). Ale teď... teď jsem žila spolu s celým klubem. Srdce mi tlouklo v rytmu bubnů, hlasivky řvaly všechny texty, mozek fungoval na vlnových délkách strun kytar, nervovou soustavu ovládl Jiřího hlas!
A díky tomu, že jsem si to všechno začerstva načmárala na vlakovém nádraží, můžu se ponořit do škrabopisu v kroužkovém bloku a všechno to popsat, jako kdybych to sem psala okamžitě. A dopsala jsem si tam i vzkaz pro samu sebe: ,,Nechtěla bych to pak luštit a přepisovat!" ... nemám se ráda :DNemohlo to být lepší, nemohlo to být jiné, nemohlo to být silnější. Děkuji. Tohle slovo jsem Jiřímu a Tomášovi po koncertě řekla snad stokrát (+ milion dalších blbostí okolo. Ehm. Doufám, že to nebylo až tak tragické.). Nějraději bych poděkovala i Zbyňkovi, snad se to k němu nějak dostalo (věřím, že ano, kvůli mé nekonečné drzosti samozřejmě)... Děkuji!
Výňatek z kroužkového bloku: ,,Tělo mám ještě stále zaplavené endorfiny a zbytkem alkoholu z vína, který se nestihl spálit. Klidně bych skočila pod šalinu, lehla si uprostřed vlakáče a ječela... Trapné, ale úžasné. Nejde to popsat slovy. Nádech výdech. Nádech výdech. Děkuji. Děkuji. Děkuji. Miluji Animé. Miluji tu hudbu. Vím to naprosto přesně. Jsem šílenec, těší mě, ráda vás poznávám."


SET-LIST:
Nová
One last time - podle jistého, ehm ehm, rýpnutí, nevím, jestli se mám na Probudím se včera vůbec dívat? :D Mám ho v počítači... Tak, kvůli písničkám (a třeba téhle!) bych mohla, ne?
Never come true - Éďo! Hráli ji! Příště tu budeš taky, živě úplně jinak vyzní než z cédéčka ;) Užila by sis to...
Crying in public - ...and there's a new wire across the sky, no regrets and no reason why... Mrazení v zádech. Pokaždé.
Climate change - Víc víc víc písniček z Cuts prosím! A taky ze Sky above the wires... Je mi líto, že jsem nezažila dobu, kdy je ještě hráli na koncertech...
Nová (Nothing)
Shine - Moje nejmilovanější, nejúžasnější, srdcovka, huuu... A tuplem živě.
Chemicals - ^^ Akustika... a Jiřího hlas. Všichni, které jsem donutila si poslechnout záznam z Radiorocku, mi potvrdili, že se to krásně poslouchá. Nebyl by vůbec špatný nápad namluvit pohádky :D (nebo moje maturitní otázky :D)


Don't look down - co-že-jsem-to-poslouchala-v-pátek-ráno-před-matikou? Jo.
Nová
Cages - Jak je možné, že jsem ji podle intra hned nepoznala? A proč je live tak zatraceně skvělá?
The Wake - První písnička, kterou jsem od Animé slyšela, tahle mi je ,,objevila", tuhle speciálně jsem od Jiřího chtěla zahrát ve Vyškově, od téhle jsem jako od první znala text do posledního detailu.
Něco-nového-nebo-možná-cover (1.přídavek) - Nejsem si jistá, něco mi to hrozně připomínalo. A úplně mě to odrovnaloooooo! ... it could never happened ...
Angel (2.přídavek) - Je to takhle, Massive Attack mě uvádějí do transu i za normálních okolností z YT. A co se stane, když je hraje moje oblíbená kapela? Naživo? Navíc Angela? Endorfiny, chci-si-lehnout-a-umřít-zažila-jsem-vše.

Chci nové album. Chci ho co nejdříve. Ne, kecám. Chci ho hned. A jako první. A do ruky. A dupnu si na to! Ne, vážně. Nové písničky byly pecka. Přišlo mi, že se zase odpoutali od toho posledního eponymního alba. Tempem a sílou bych je přirovnala spíše ke Cuts. Nebo něco mezi Cuts a Sky above the wires. A to je přesně ono. Huuu.
Děkuji. Děkuji. Děkuji. Děkuji. Děkuji. Děkuji. Děkuji!


A děkuji Marti, že jsem u ní mohla přespat. Že tam se mnou byla stejně jako loni. Že mě hlídala, abych se nezbláznila a že spolu se mnou vyřvávala na celé zmrzlé Brno, jak to bylo úžasné... jéžišmarjá. Všichni by měli vědět, jak jsou Animé úžasní. Děsí mě fakt, že existují někteří lidé, kteří ani neví, že existují. Ale zase... co kdyby to dopadlo jako s Klusem a nedostala bych se na ně milion let... a kuš. Tomáš Klus do tohoto článku vůbec nepatří. Tohle je jenom o Animé. A o mé naprosto šílenosti.
A samozřejmě také děkuji Metro Music Bar. Že jsem nemusela spěchat na vlak. Brát si předraženého taxíka. Jít s kocovinou a vyřvanými hlasivkami do školy. A děkuji, že po mně barman nechtěl občanku, vážně mě to potěšilo! Konečně někdo!


Další výňatek z kroužkového bloku: ,,Vlak je přetopený. Endorfiny mě vyčerpaly - asi si najdu jeho chemický vzorec, abych věděla, co mi proudilo celým krevním oběhem. Chovej se jako dospělá, racionálně myslící osoba, zatraceně! Nejsem blázen, to endorfiny. Bylo to úžasné, skvělé, plácám páté přes deváté. Tralala. Děkuji. Děkuji. Děkuji. Rozbitý gramofon. Děkuji. Děkuji. Děkuji. Animé, brzy, co nejdříve."

A omlouvám se. Že jste to všichni četli. A děkuji. Že jste to četli.
A abych ten výraz trochu zabila, přidávám také ochutnávku z vánočního Brna. Nemám ráda lidi. Z těch davů na Svoboďáku jsem chytala klaustrofobické záchvaty, točila se mi hlava, nemohla jsem dýchat. Ale ta atmosféra byla skvělá...
(Huuu, 4 věty, které vůbec nesouvisí s Animé!)
A na závěr děkuji Lumíčkovi, že fotí tak hrozně, rozmazaně, šíleně. Děkuji mu, že si nedával blesk a ostření.
Jdu spát. Jsem mrtvá.


Opti-Mystique
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eloran Arroway Eloran Arroway | Web | 1. prosince 2012 v 21:45 | Reagovat

Muhahahaha, ženiální! Ty výňatky, heheheheee :DDDD Opravdu! :D
Směju se ještě teď (ale beztak je to tím, že mám v sobě půl litru svařáku a běží mi tu stmívání! :D)

2 pavel pavel | Web | 1. prosince 2012 v 21:57 | Reagovat

Podle brýlí usuzuji že jsi ta v červeném, vypadáte obě krásně rozjásaně. :)

3 taradorizp taradorizp | E-mail | Web | 1. prosince 2012 v 22:45 | Reagovat

Jak mě mrzí, že jsem nejela :(((( Ty nový písničky bych chtěla slyšet.... Ale v lednu možná bude koncert v Praze, tak ten si nenechám určitě ujít. :)

4 Didi Didi | Web | 9. prosince 2012 v 18:25 | Reagovat

je skvele, ze si sa zababila..ja som zas bola ted na koncerte Charlie straight v Prahe... bolo to skvele.. a kedze som bola v Prahe vlastne po prvykrat, tak som ju s kamkou pochodila..musim povedat, ze to mesto je fakt nadherne..a pacilo sa mi, ako z neho dychala uz i ta vianocna atmosfera :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.