Proč je důležité věřit ve víly

22. září 2012 v 12:18 | Opti-Mystique |  Něco psaného
Udělala jsem něco rebelantského. Spojila jsem dohromady Téma týdne a Imaginária. Blogovou věc a Klub snílků. Možná za to budu ukamenována a uvržena do podzemí... nevím. Ale snad se tak nestane. Nejsem žádný revolucionář, který by úmyslně bořil všechno, co je dáno. Jen mi to tak zapadlo.
A do toho jsem ještě zamotala napsání povídky na písničku, protože bych nerada vynechala věc, která mě tolik inspirovala. Navíc jsem použila i pár veršů z jejího textu... Takže < Tolik běsů, tolik víl > z úžasného lyrikálu Kudykam.
__________________________________________________________________________________________

Proč je důležité věřit ve víly

Pouze malý hluk stačil, aby se probudila. Otevřít oči beze strachu je stále větší problém. Beze strachu z toho, co spatří za okny. V době, kdy tradice neznamenají vůbec nic a mnohem důležitější je zisk a osobní prospěch. Tolik rámusu, dospělí muži se perou o místo na výsluní jako malí kluci. Snad už zapomněli na všechno, co pro ně kdysi bývalo tak důležité?

,, ... a vítr letí, samý spěch, rozeznít svět jak tamburínu ... "

A přesto stačí znovu zavřít oči a vzpomenou na den, kdy byla ulice plná barev. Lidé oblečení do rozmanitých masek popíjí ze zdobených sklenic rýžové víno a dětem kupují cukrovinky. Hudba hraje po celém městě a nikdo se nestará o čas. Světlo zajišťují pouze lampijóny všech velikostí a tvarů, všude se míhají odlesky od zářivých šupin draků. Vypadá to tak živě! Člověk by v tu chvíli snad uvěřil téměř v cokoliv. Třeba i v existenci víl. Vždyť i ona má na sobě roztomilé šatičky s připnutými křídli na zádech, na hlavě čelenku s květem sakury a v ruce kouzelnou hůlku... Ale to už je tak dávno.
,,A dost!"
Prudce vstala z postele, přešla až k oknům a roztáhla záclony. Spatřila přesně to, co očekávala, ale přesto ji to zaskočilo, ostatně stejně jako pokaždé. Ulice už dávno nebyla tak živá, barevná a plná usměvavých lidí. Teď tam převládl nepořádek a procházející dělají co můžou, jen aby se jejich pohledy nestřetly. Všichni jsou najednou strašně uspěchaní. Snad se stydí i sami za sebe, když vidí pozůstatky někdejší krásy?

,, ... Kde zdrželi se muži činu? ... "

Nedokázala se ovládnout a křečovitě sevřela vnitřní parapet až jí zbělely klouby. Kdyby se snad někdo pokusil. Někdo probudil v lidech opět tu radost a energii... Draci by zase obživli a kolem by bylo spoustu víl - těch nádherných s veselýma očima, ne těch, které tu po nich zůstaly jako stíny.
,,Je tu tolik běsů, tolik víl."
- ,,Ale ty na víly přece nevěříš!"
Smutně se pousmála, zatáhla závěs a vzala malou holčičku v pyžamu s jednorožci do náruče. Jak moc by jí chtěla ukázat oslavy, které ona už asi nikdy nezažije. Určitě by se jí líbily.
,,Máš pravdu, nevěřím na ně. Dospělí na víly bohužel nevěří. A právě proto to takhle dopadlo..."

__________________________________________________________________________________________
Neděste se prosím toho tématu. Já jsem poslední dobou schopná přemýšlet jenom takhle...

Opti-Mystique
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 červenovlasá červenovlasá | Web | 22. září 2012 v 12:26 | Reagovat

je to skvělé a ne, vážně to neříkám proto, že jsem ve stavu zdrogování práškama!
líbí se mi ta zvláštní atmosféra, která z toho sálá a ano, i ty emoce a opisy... a hlavně ta myšlenka :)

(a abych nezapomněla, moc ti děkuji za čtvrteční telepatickou podporu! ^^)

2 Viollet Viollet | Web | 22. září 2012 v 13:03 | Reagovat

Kus pravdy v nepochybně je... Vlastně takovou podobnou situaci zažívám každý den ve škole.

3 Foxie Foxie | Web | 22. září 2012 v 14:42 | Reagovat

Dobre, že ešte nie som dospelá, lebo na víly a draky a jednorožce verím, sú skutočné a sny sú rovnako skutočné ako realita. Škoda, že na to zabúdame. A chválim poviedku, páčila sa mi. :)

4 pavel pavel | Web | 22. září 2012 v 16:10 | Reagovat

Takový pocit šedi v Čechách jsem cítil, když jsem se po mnoha letech vrátil do vlasti.  Všecko šedé, domy i lidi. Taková bezvýchodnost po té totalitě. Ale už jsem to zlepšilo. Lidé jsou dnes už barevnější. :)

5 Miqelka Miqelka | Web | 23. září 2012 v 20:24 | Reagovat

Ulice takové jsou hlavně ve větších městech. Já kolem sebe mám lidi, kteří jsou barevní. Kteří věří, že Freddie Mercury si na měsíci zpívá s Nielem. Kteří   v osm večer odjedou do baru na druhém konci republiky... To jsou moje víly :)

Oktáva? To mě děsí, už teď si připadám divně, když mi někdo klade na srdcee dospělost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.