"30 days song challenge" za jeden večer (podruhé)

18. září 2012 v 20:23 | Opti-Mystique |  Hudba
Takhle to dopadá, když se mám učit literaturu a přitom se snažím si najít milion dalších činností, jen abych se na ty dva vytištěné papíry nemusela dívat. A přitom jsou toho jenom dvě stránky... a já vážně chci nový rok konečně začít nějakou pěknou známkou... Euhmpfff.
Když jsem procházela starší články a v rubrice ,,Písničky" objevila tuhle challenge, nejdřív jsem jenom nechápavě zírala a potom se musela smát. Je to článek starý něco přes rok a přitom bych u hodně z bodů písničku nejraději vyměnila. Nechtělo se mi přesto zasahovat do původního článku a proto sem zveřejňuji nový. Snad i v lepší formě a tak nějak... no, aktuálnější.


• Oblíbená písnička: Julian Plenti - Only if you run
Napřed jsem ji objevila mezi soundtracky nějakého filmu (myslím, že to bylo Twelve). Melodie i text mě okouzlili a teď mě provází vlastně neustále. ,,Only if you run" jsem si dala jako malé životní motto a sama písnička mi stále dodává dostatek energie a inspirace kdykoliv ji potřebuji. Není to zrovna styl písniček, který bych nějak extra vyhledávala... tohle je specialitka, srdeční záležitost :)

• Nejvíc neoblíbená písnička: Iyaz - Replay
Už nějaký ten měsíc ji mám nastavenou jako budíka a každé ráno z ní slyším několik sekund. A nejsem z toho zrovna nadšená :D Už jsem na tuhle písničku tak hrozně alergická, že s sebou trhnu pokaždé, když ji náhodou někde uslyším :D ... a právě proto pečlivě vybírejte písničky, které si dáte na budík, u všech to dopadne takhle.

• Písnička, díky které jsem šťastná: The Kooks - Seaside
Miluju ji. Dlouho aspirovala na tu ,,oblíbenou" nebo tu, u které znám všechna slova. Byla to láska na první poslech, na RfP jsem se na ni vyřádila a kdykoliv mám problém usnout nebo jsem nervozní - tahle písnička na mě čeká. Možná trochu paradoxní - o moři můžu leda snít a přitom je stále u mě díky textu... A Lukův hlas a ta kytara snad ani nepotřebují komentář...

• Písnička, která mě rozesmutní: Tomáš Klus - Nezapomínej
Rozesmutní, zasáhne, naprosto zničí? Tohle byly první pocity, když jsem ji slyšela. Je tak... no. Nevím, jak to vyjádřit, abych byla správně pochopena. Po prvním poslechu jsem byla opařená a cítila jsem se, jako kdybych proletěla fénem. Mrazení v zádech při prvních pár akordech mi už zůstalo.

• Písnička, která mi někoho připomene: Three Days Grace - Over and over
Dva roky zpátky, lyžák. E. si ji celou dobu broukala, hlavně teda refrén a asi po dvou dnech už mi tím šíleně lezla na nervy. Možná si to nepamatuje nebo neuvědomuje, ale kdykoliv se na ni v mixu písniček na mp3ce dostane, tak si na to okamžitě vzpomenu. Taková blbost... :D

• Písnička, která mi připomene nějaké místo: Guns 'n' Roses - Knockin on a heavens door
Praha, červen 2012. Strahovské koleje. Malý pokoj, kde je na zemi jenom minimum volného místa, všude tašky a nějaké oblečení. Za okny poprchá, ale já odháním mraky, aby přestalo pršet. Sedím na zemi, pletu náramek a sleduju dva Slováky v pokoji. Jeden čte nějakou knížku o politologii v angličtině a druhý hraje na kytaru. ... a já si právě tuhle písničku nechala zahrát.

• Písnička, která mi připomene nějakou událost: Aneta Langerová - Podzim
Podzim, říjen, 2011. Brno, park kolem Špilberku. Návštěva dvojčat ze Zlína. Jedna z těch naprosto nezapomenutelných akcí - doufám, že letos se to opět zopakuje, snad i na delší dobu a s menším časovým presem...
Mimochodem - ,,...je podzim, říjen, fouká vííítr...."

• Písnička, jejíž text znám zpaměti: Rattle Bucket - Return
Učila jsem se její text kvůli RfP :D Ano, měla probíhat jakási ,,soutěž", že každý, kdo se připojí ke kapele a dokáže aspoň 30 sekund zpívat s nimi, tak dostane odznáček. A víte, co? Já jsem se ji opravdu naučila (nedělalo mi zapamatování textu takový problém, písnička je úžasná) a ono nic :D

• Písnička, na kterou tancuju: The Goodfellas - Girl like you
Doma, když mamka není doma si pustím singl na cédéčku a jedu :D Buďte rádi, že mě nikdo nesledujete, sama jsem ráda, že se nevidím. Ale... ta písnička je prostě skvělá. Melodická, úplně k tomu nutí :D
(Zmínila bych Zdob si zdub, ale na ty můžu tak maximálně pogovat a né tancovat... :D)

• Písnička, která mě uspí: Noel Gallagher - If I had a gun
Noelův hlas je neskutečný a strašně příjemně se poslouchá. A nějaké písničky mě vážně dojímají, jako třeba tahle. Nevím, jak to dokázal, ale složením této skladby mi zařídil naprosto klidné usínání za všech okolností. Nejspíš nějaká novodobá ukolébavka? ... Už jenom slyšet jeho hlas... to samo o sobě uklidňuje.

• Písnička od oblíbené kapely: Animé - Shine
Oblíbená písnička, oblíbená kapela. A hlavně... stejně nepopsatelný pocit, kdykoliv ji poslouchám.
Nechci se ani pokoušet to nějak vyjádřit, na to jsou slova marná. Jsem tragéd, fakt :D

• Písnička od kapely (interpreta), kterého fakt nemám ráda: Lady Gaga - Bad Romance
Nikdy jsem ji nechápala, možná jsem se ji ani nesnažila pochopit. Ale velice snadno poznám, když mi někdo/něco nesedí a tuhle prapodivnou bytost bych tam zařadila bez váhání. Každý máme svůj vlastní hudební vkus, takže se na mě vlastně ani nemůžete zlobit, když právě ona ode mě dostává tenhle nelibý post... prostě to nejde jinak.

• Písnička "guilty pleasure": Example - Microphone
Mám pocit, že jsem se už v nějakém článku prokecla a odhalila blogovému světu tuhle šílenou a nepochopitelnou věc. Tedy jisté zalíbení v Examplovi :D Vždycky jsem ho brala jako interpreta tuc-tuc písniček, které se nedají poslouchat, jsou divné a on je celej taky divnej. Jenže pak přišlo RfP, úžasný koncert, na který jen tak nezapomenu a najednou se stalo, že jeho album mám v empétrojce a za každé situace mě dokáže nakopnout. Sice ještě stále rudnu, když někomu musím říct, co mi zrovna hraje do sluchátek, ale ... kdo by se veřejně přiznával k tomu, že poslouchá Exampla? :D

• Písnička, kterou by nikdo nečekal, že mám ráda: Moravěnka - Ta jižní Morava je jistě krásná zem
V tomto bodě se opakuju jako v minulé challengi :D ... Takže by to třeba někdo čekal. Ale to nevadí. Já mám tu písničku prostě ráda :D A su Moravák, no ne? :D

• Písnička, která mě vystihuje: Nirvana - Dumb
Bylo těžké, hodně těžké, vybrat vůbec nějakou písničku, která by mě měla nějak charakterizovat. Zvlášť, že tahle charakteristika se každou chvílí mění, tudíž bych správně měla neustále měnit i písničku.
A po dlouhém váhání jsem nakonec vybrala tuhle písničku... protože: ,,I think I'm dumb. Maybe just happy..."

• Písnička, kterou jsem milovala a teď ju nesnáším: Enrique Iglesias - Hero
Pár let zpátky jsem ji hrozně milovala. Fakt šíleně. Ale teď... kdykoliv ji slyším, tak už na ni začínám být alergická. Stejně jako na těch milion dvě stě tisíc coverů. Huuu. Ale... Enrique je stále ještě Enrique a má svoje kouzlo, to nemůžu zapírat :D

• Písnička, kterou pořád slyšíš v rádiu: Carly Rae Jepsen - Call Me Maybe
A nejen v rádiu. Úplně všude.
A víte, co je nejhorší? Že je to tak strašně chytlavé. Slyším ji jednou, jenom kousek, ale z hlavy tu vtíravou melodii zase hezky dlouho nedostanu.
(Néé, vůbec ji nemá ve zvyku zpívat spolužák! :D)

• Písnička, kterou bych chtěla slyšet v rádiu: Sunrise Avenue - Hollywood hills
Mám tyhle Finy hrozně ráda a někdy v prázdniny mě příjemně překvapilo, že tuhle písničku hráli na Impulsu. Tak si říkám, že by to zase mohli zopakovat... a nejlépe v době, kdy budu ráno snídat v kuchyni. To by byl mnohem příjemnější začátek dne, než je běžné :)

• Písnička z mého oblíbeného alba: Sum 41 - Sick of everyone
Vybrat oblíbené album mezi tou spoustou, které mám tak hrozně ráda? Téměř nemožné.
Ale pak jsem si vzpomněla na Sum 41 a album Screaming Bloody Murder, které jsem poslouchala několik týdnu vkuse. Nacházela jsem na něj na netu prapodivné recenze, ale já si ho oblíbila. Dokonce jsem čekala několik týdnů, než mi došlo domů a ani jednou si ho neposlechla na internetu... a pak to nadšení z nových písniček a Deryckova hlasu.
Mimochodem, ta písnička je boží. Nemám ráda lidi :D

• Písnička, kterou poslouchám, když jsem naštvaná: Thrice - Artist in the Ambulance
... a nejen tuhle písničku. Rovnou celé album. Když mi to řve do uší, tak aspoň nemám sama chuť řvát. Nějak se ten všechen vztak přenáší do hlasu v tom. Zajímavé, nikdy jsem nad tím podrobněji nepřemýšlela, ale zajímalo by mě, jakým způsobem to vlastně funguje...

• Písnička, kterou poslouchám, když jsem šťastná: Charlie Straight - How do you like my earnings?
NO A CO. Možná je to hrozný popík od české skupiny, ale oni mají šanci se prosadit i za hranicemi. A není to ten trapný český popík, který se tak hrozně rozmáhá kolem. Je to vtipné, milé, melodické s textem, kterému jsem se smála, když jsem si ho poprvé překládala. Jsou prostě uvolnění, pohodářští, fajn.

• Písnička, kterou poslouchám, když jsem smutná: Zrní - Skoč
Objev z letošního Trnkobraní. A rovnou aspirant na kapelu, která by v mém výběru mohla vydržet hezky dlouho. Protože oni jsou tak zvláštní a ojedinělí, že se jim jen velice těžko hledá konkurence.
A pro depkoidní stavy je tahle písnička jako stvořená.
,,...skoč, než zvadnou květy, rána už chladnou, utečou ti, vrhni se za ní mezi vody, nikdo tě tam dolů nedoprovodí..."

• Písnička, kterou chci, aby mi hráli na svatbě: Tomáš Klus - Navěky
Řekla bych, že je to jedna z nejkýčovitějších písniček od Tomáše. A přitom tak hezká... a jak jsem se dozvěděla, tak už hodně hodně lidí si ji přálo na svatbu. A jelikož mi to taky sedí, tak jsem určila tuhle. Ale to samozřejmě nesmím přemýšlet nad alterantivním svatebním párem a ,,jejich" písničkou, protože ta by velice snadno mohla nahradit jakoukoliv, o které bych třeba teď jenom snila.

• Písnička, kterou chci, aby mi hráli na pohřbu: Sum 41 - So long goodbye
Určila jsem ji v minulém výběru, teď se jenom můžu opakovat. Je hezká, mám ji ráda. Je smutná, to k ní sedí.
A nejlepší by byla úplně v té jednoduché unplugged verzi s kytarou. Ehm. Zažeňme ty smutné myšlenky.

• Písnička, která mě rozesměje: Sto zvířat - Nikdy nic nebylo
Rozesměje, rozproudí mi krev v žilách, automaticky dostane do dobré nálady. Trnkobraní 2011 jsme si ji celou dobu broukali, už kvůli téhle písničce bych chodila nejraději na každý koncert Sto zvířat, na který bych mohla.
A když ji hráli i na čochu! To už bylo něco naprosto neopakovatelného... Huchůů. Ska je fajn :D

• Písnička, kterou umím zahrát na hudební nástroj: Kočka leze dírou
Jsem naprostý amatér a antitalent. Jako malé kuře mě snažili přemluvit do flétny, ale já se nedala a po první hodině jsem se na to vykašlala. Ale teď mě mrzí, že neumím hrát ani na klavír, ani na kytaru, i když jsem měla tolik šancí a možností...
Každopádně tuhle jednoduchou písničku si dávám :D na klavír, pravým ukazováčkem, bez žádného tempa a s vyplazeným jazykem :D

• Písnička, kterou bych chtěla umět zahrát: Jean Sibelius - Finlandia
Zachovám se naprosto nevlastenecky a volím zrovna tuhle skladbu. A nejen kvůli ní jako takové, ale kvůli té energii a síle, kterou do ní musejí vkládat všichni, kdo ji hrají a nějak se na její interpretaci podílí...

• Písnička, která mi dává pocit viny: Simple Plan - What If
Dodává mi takový ten pocit, že pro svět toho nedávám dost. Že bych mohla spoustů věcí ovlivnit, kdybych do toho vložila nějakou energii. Že je tu možnost něco změnit, jenom, když se budu snažit. Ale já to vzdávám, nesnažím se, nechávám to tak nějak plynout. A právě proto mívám z téhle písničky výčitky svědomí. Protože, co kdyby...

• Písnička, kterou znám od dětství: Jan a František Nedvědovi - Valčíček
Když ji hráli na Trnkobraní, byla jsem strašně naměkko, úplně jsem slzela nostalgií. Nejprve mi ji hrávala mamuška na kytaru, potom jsem se ji naučila a zpívala během houpání na houpačce, když jsem věděla, že poblíž nikdo není. A samozřejmě má dětská hlavička vymýšlela konspirační teorie a vize, jak mi ji někomu zpívá a já samozřejmě další slokou odpovídám a celé je to hrozně krásné a romantické. Ach nebe.

• Písnička, kterou jsem milovala minulý rok touto dobou: Joy Division - She lost control
A k nim bych ještě přidala The Doors. Teď si na ně vzpomenu jen ve chvílích, kd ymi zrovna není nic moc a potřebuju si něčím vylít mozek a udělat z něj omáčku... Jednu dobu jsem je poslouchala vážně hodně, na venek to an mě nenechalo žádné viditelné následky. Ale aspoň můžu říct, že znám tuhle úžasnou skupinu a její osud. Protože už to samo o sobě mě nutí si jednou za čas zase nějakou písničku pustit.

Takže, to bychom měli. A teď abych se znovu podívala na tu literaturu, ne?
... jenom jsem zvědavá, jak moc se to bude vyvíjet v následujících letech... jaké písničky bych třeba vybrala za rok?
Opti-Mystique
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Viollet Viollet | Web | 18. září 2012 v 20:49 | Reagovat

Takže Carly Rae Jepsen? Už vím, koho mám jet zaškrtit a vyudit, až mě s tou humusárnou zas kdosi naštve... Ináč, tohle je jediná ze seznamu, kterou znám (bohužel). :D

2 Karol Dee Karol Dee | Web | 18. září 2012 v 21:13 | Reagovat

Ha! Replay mám taky na budíku a jsem na tom dost podobně :D fuj!

3 pavel pavel | Web | 19. září 2012 v 18:53 | Reagovat

Jsou asi zajímavé, jen Nedvědy nemusím. :D

4 Barča Barča | Web | 19. září 2012 v 20:12 | Reagovat

Tomáše mam ráda, ale spoustu písniček z tohodle seznamu neznám.

5 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 20. září 2012 v 6:31 | Reagovat

Připadám si jako kulturní barbar znám jen pět z uvedených písniček...

6 Didi Didi | Web | 20. září 2012 v 14:52 | Reagovat

z tvojho zoznamu poznam zo 10 pesniciek...pamatam si, ked si predtym robila takyto zoznam a stotoznovala som sa s nim (aspon tak sa mi mari heh).. ted by som ja vybrala ine pesnicky

7 Lianna Ellusive Lianna Ellusive | Web | 21. září 2012 v 17:59 | Reagovat

Mám stažené zadání na 30 songs i 30 books, ale jak to tak vidím, asi to zatím nechám tam kde to je:-)

8 Em Age Em Age | Web | 27. září 2012 v 19:27 | Reagovat

Máš úplně jinej hudební styl. Žádnou písničku z těchto nejspíš ani neznám!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.