Vizovické Trnkobraní 2012

28. srpna 2012 v 11:53 | Opti-Mystique |  Z akcí
... protože Trnkaaaaaa!
... protože bylo více než dobře.
... protože jsem se vykašlala na alternativní vesmíry a užívala si tuhle akci.PÁTEK - 24. 8. 2012
A protože to bylo konečně Trnkobraní v plnoletosti všech členů, vypadalo to na úžasnou akci (což dosvědčovala i ta flaška, kterou jsem spolu s oblečením táhla v krosně). A není nic lepšího, když nás jede hodně - čím více členů, tím lepší! A 5 cvoků (s krevní skupinou lovce) - co více si přát?
S Marťou jsme se potkaly ve Zlíně, s pekelnými dvojčaty Lejenkou a Vere na zastávce před Vizovicemi (Přebíhání přes silnici bez přechodu přímo před policajtama! Huuu :D) a se Sabuškou ve stanovém městečku.
Stan hotel se postavil až nečekaně rychle, koupání v ,,řece" v neskutečném horku s hruškovou vodkou bylo více než fajn (kromě odřeného kolene, kdo je největší nemehlo? :D) a mezi prvními do areálu.

První kapela, kterou jsme vlastně zaslechly, byli Badyan. Neviděla jsem je, slyšela jedinou písničku, ale ,,Česnečkáááá" už nejspíš patří k Trnkobraní jako ,,trnkááá" :D
Tak brzo (bylo nějak po páté odpoledne?) byly ještě kapely nic moc, takže jsme se nechaly nalákat do Kofola stanu neslýchaných festivalů, kde jsem si díky ,,vyhrané" soutěži ve znakové řeči vypěstovala závislost na guavovou kofolu :D


Sába: ,,Nemají hezkého zpěváka, není to správná čochová kapela!"
... aneb VSPH, ze kterých mám jednu mázlou fotku. Ale nehráli špatně, jen... no nic :D
Začínalo být chladno a večerní program byl nejvíc lákavý, takže jsme se stavily ve stanu pro další vrstvu oblečení a rychle zase zpátky do areálu - na XindlaX. Tak akorát.


Nyní je ta správná chvíle pro velkou detektivní výzvu: Hledá se sympatický dlouhovlasý fotograf s kloboučkem WRC, který nás vyfotil během koncertu Xindla - kdo ho najde, získá plusové body :) Tu fotku bych chtěla!
Po Xindlovi jsme se narvaly do prvních řad na Václava Neckáře, který mě příjemně překvapil - válel jak za mlada ^^
Ale my čekaly na někoho úplně jiného - hlavní headliner za celý víkend byl určitě Tomáš Klus s Jiřím Kučerovským. Na RfP to vystoupení bylo ehm, divné, takže jsem doufala, že teď to bude lepší.


A rozhodně to bylo lepší! Otevřený prostor festivalovým vystoupením sluší více než uzavřený stan a navíc se mi zdáli mnohem méně unavení než na začátku července. Jenže... jenže. Počasí mě nemá rádo. Uprostřed koncertu začalo pršet. A já měla pláštěnku ve stanu. Naštěstí jakýsi klouček v řadě přede mnou měl deštník a já tak krásně byla schovaná až do konce a vlastně skoro vůbec nezmokla. Muhehehe :D
Holky na tom ale byly hůře, takže jsme hned utíkaly do stanu pro pláštěnky a převléct se do něčeho více suchého.
,,Co je horší než být spocená? Zmoklá a spocená s pláštěnkou ve stanu! Fuck déšť!"
,,Já nemůžu rozsvítit baterku, protože mi místo ní Lucie podala lak na nehty!"

Po návratu do areálu jsem byla uhranuta kapelou, která se rozhodně stala největším objevem a překvapením celého festivalu. Zrní se zaručeně zhuleným krásným zpěvákem a hudbou, která mě chytla a nejspíš ještě dlouho nepustí. Underground 4ever! ... aneb na bandzone už jsem fanouškem další kapely (a tahle nebyla jediná)... :)
Po nich rychle rychle na Zdob Shi Zdub, což byla divoká karta vzhledem k jejich vystoupení loni. A nezklamali, rozhodně to nemohlo dopadnout jinak. znáte ten stav, když jste úplně mrtví, ale znovu začne hrát další kapela a vy už zase skáčete kolem? Nerozumněla jsem té jejich moldavštině a ani jediné slovo mi nebylo povědomé... ale, co na tom záleží? :D
Jenže jakmile skončili, už na nás vážně padla únava, část se odebrala do stanu a já zůstala sama sedět s Lejenkou na tribuně napíchnuté na WiFi. A k tomu nám hrál Rytmus. Ehm.
,,Já som Patrik Rytmus Vrbovský a prišel som zo Slovenskej republiky a narodil som sa v Kroměříži. Sú tu nějakí moji z Moravy?"
Ach nebe. Bylo to stejně hrozné, jak jsem očekávala... ne. Možná ještě o trošku horší.
Po cestě do stanu jsme se ještě stavily u Semtex stage na DJ Tráva. Jo :D Šílené elektronické sra*ky, které se nedaly poslouchat. Ale co by člověk chtěl za zázraky ve 2 ráno...

SOBOTA - 25. 8. 2012
,,Dobré ráno!" - ,,Hyvää huomenta!" - ,,Drž hubu!"
,,Jsme najebaní a nám to nevadííííí!" - ,,Hejááá Slovenskoooo!" - ,,Flašku dones!"
Je fajn po ránu poslouchat ty hlášky kolem. Náš stan byl obklíčený Slováky, kterých tu bylo snad více než na Masárně :D ... Né, vážně. Tolik aut se slovenskou poznávací značkou, když jsem do někoho vrazila, tak se většinou omlouval slovensky...
Marťa nás hned ráno opustila, takže nadále jsme zůstaly ve čtyřech.
Místo snídaně čerstvý džus koupený v areálu a Fernet Zetko s kofolou. Jako vyprošťovák z naprosté nefunkčnosti :D
Ale ani neschopnost jakkoliv myslet nám nezabránila nechat zahrát písničku v Kiss rádiu hezky live z areálu a já si koupila klobouk. Úžasný klobouk. Mám ho ráda.

A v odpoledním programu Remorse...(líbila se mi kravata zpěvačky ^^)


... Freefall (mají hezkého kytaristu!!! :D) ...


... a podle zápisků v sešitku jsme viděly i Kohout plaší smrt, ale fotky nemám a paměť má velké díry.
Někdy v tuhle dobu jsem se seznámila s jedním neslyšícím, který má hrozně fajn písmo a celkově vypadal mnou pobavený... protože pochybuju, že někdo jiný za ním došel s deníkem a tužkou, aby si ,,vykládal" :D Tímto mu děkuji za příjemnou chvíli :)
Na koho však nejde zapomenout je Jana Kratochvílová. Velké nepochopení téhle osoby, kterou si vybavuju jako blonďatou dívku s příjemným hlasem... Teď to byla existence, které bych se kdekoliv jide lekla a její hlas by mě vyděsil k smrti.
Ale ale ale! Následovali na Kofola stage Goodfellas!!!! Huuu! Z jejich vystoupení jsem si odnesla singly na cédéčku a odznáček. Protože jsou ÚŽASNÍ! To jsem věděla... ale netušila jsem, že až tak moc ^^ Takže jsou tu další velcí objevové.


... a ještě další mega překvapení byla kapela Borra ze Slovenska. Měla jsem pocit, že se na ně přihnali snad všichni Slováci, kteří byli na Trnkobraní. Zvlášť všichni z prvních dvou řad stále řvali ,,Nitra" :D
,,Paranoia! Ten bubeník na mě zírá!" - ,,Na mě taky!"


A co bylo dál? Lejenka byla hezky společensky unavená (:D:D:D) a měla tendenci stále tancovat. Já jsem se naládovala vařenou kukuřicí a byla nečekaně svěží... Nakonec jsme v areálu zůstaly jen se Sábou a bylo to už takové přecházení. Nejdřív na Vlastu Redla, ze kterého si snad nic nepamatuju, potom na Traband, kteří zněli tak nějak příjemně...
... a následně na Riša Müllera, na kterého jsme kladly jako headlinera velké očekávání. Chybně. Zůstaly jsme asi na dvě písničky, potom se davem procpaly na tribunu, kde úplně usínaly.
Stejně tak dopadla snaha vidět Gipsy.cz. Poslechly jsme si zvukovku a nebyly schopné tam počkat na jedinou písničku. Únava je svině.

NEDĚLE - 26. 8. 2012
Rána jsou zoufalejší stále víc a víc. Nejspíš začínám být na festivaly stará ^^
,,Dobré ráno Vietnaméééééé!" - ,,Karlééééé!" - ,,Lehni!"
,,Jéé! My tu máme kobylku!"
Tak nějak jsme si spakovaly těch pár švestek a nechaly batohy odvést rodiči dvojčat.
A dokonce stihly konec vystoupení Jaroslava Uhlíře, který mě provázel celé dětství.
,,Na stejné zemi co my / bydlí tu s námi stromy / mlčí a hledí si svééého / listíčka zeleného."

Rychlostí šneka jsme se přesunuly na Street 69. Ve stejnou dobu probíhala soutěž v pojídání švestkových knedlíků, takže jsme tam byly téměř samy... Seděly jsme tam rozvalené na dlažbě a kolem ná stále pobíhal malý syn zpěváka, který pařil víc než kdokoliv jiný :D
,,To byl potlesk ty vole... holky dobrý!"
,,Paranoia! Ten sekuriťák, co sedí na té židli, na nás zírá!"


Po nich odjela Sába a já zůstala ,,jenom" s dvojčaty. Rozvalily jsme se na zem před Starobrno stage a já se vrátila do období celého dětství a chytla mě neskutečná nostalgie z Bratří Nedvědových. Tak krásné... Zpívala jsem si většinu písniček s nima. A zase začalo pršet... tak decentně.
Než jsme jely domů, tak jsme stihly ještě Marian & 333 (Bubeník měl děsivý divoký výraz a někoho mi hrozně připomínal. Písničky více než fajn.), Show Jana Izera a prozkoumání stánků na pouti ve Vizovicích.
Jo a málem bych zapomněla, při cestě vlakem pár sekund písničky od Mig 21.

A momentálně ještě stále nejsem doma, jestli by vás to zajímalo ^^ Jsem stále u dvojčat a kdo-ví-kdy-dojedu-domů.
Jedna věc je jasná - pokud to nějak půjde, příští rok určitě jedeme znovu! A pro mě už to bude 4. ročník v řadě... A ještě jeden rok a budou to půlkulatiny... Doufám, že se tahle tradice udrží :D
Opti-Mystique
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 červenovlasá červenovlasá | Web | 28. srpna 2012 v 12:42 | Reagovat

Děkuji ti za krásný protancovaný a prokalený víkend, muhehe. :D Bylo to jak jinak než legendární - protože akce s tebou a zbytkem jsou vždycky fajn - a úžasné a polovinu věcí si ani nepamatuju. :D
Ehm, doufám, že si to u nás ještě užiješ a že neodjedeš s nějakým tím traumatem ze šílených dvojčat, kterým hoří palice, muhehe. :D
Mimochodem, je velice divné psát ti komentáž na ,,bLoŽíNeQ" když tady kolem mě pořád kroužíš jako sup, heh. :D
No, ale popojedem do parku a Lejenka udělá buc a něco ti namaluje do sovího deníčku. :) :D

2 Barča Barča | Web | 28. srpna 2012 v 12:57 | Reagovat

Koukám, že jste si to opět užili :-). Musel to být krásný víkend podle toho, co jsi napsala. Já jsem na žádným fesťáku nikdy nebyla, ale možná pojedu (pokud budou peníze) příští rok na Sázavafest :-)

3 pavel pavel | Web | 29. srpna 2012 v 19:41 | Reagovat

Ty švestkové knedlíky bych si dal. :D

4 Fredy Kruger Fredy Kruger | 29. srpna 2012 v 22:34 | Reagovat

" Když Vizovické propukne vinobraní,
já ožeru se,  pak přijde praní !"

Slyšet je  Wiktorra  Pakosstu

" Teď  láhví udeřil starostu
a z podia  srazil  baviče !"
( řvou lidé )  ... " Toto jest o ničem"!

Lump ( též je místním hasičem )
křičí : " Nyní vás pokropím! "

Již tucet rukou jej uchopí,
muž marně se pokouší levačkou
vytáhnouti svou stříkačku !

Nevole všech  více narostla !
Byl zbit lidmi .... Wiktorr  Pakossta !

5 Sába Sába | 30. srpna 2012 v 13:27 | Reagovat

ehm....ehm....ehm, kdo tu má krevní skupinu lovce? no přece jááááá :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.