Vizovické trnkobraní 2011

22. srpna 2011 v 14:42 | Opti-Mystique |  Z akcí
Na Vizovické trnkobraní jsem se těšila celé léto. A rozhodně splnilo (možná i předčilo) všechna moje očekávání. Už teď jsem si jistá, že budu dělat všechno pro to, abych se dostavila i příští rok. A vůbec nezleží na tom, kdo bude hrát (snad jen Tomáš Klus s JiříKem by se mohli dostavit :D), tenhle festival skoro na konci léta má totiž svou neopakovatelnou atmosféru. A já se vám ji chci pokusit trošku přiblížit tímhle reportem :)Letos jsem se na Trnkobraní vypravila konečně bez rodičovského dozoru, pouze se Sábou a Marťou. V pátek nás dovezla Sábina mamka ke "stanovému městečku" a mohly jsme začít stavět stan - náš druhý domov na následujících pár dní. K velkému překvapení (z mé strany) se nám to podařilo docela rychle a dokonce jsme stihly být ready ještě před otevřením areálu. Takže stačilo už jen vystát tu frontu na výměnu vstupenek za náramky a hurá dovnitř.


Někdy kolem 4. hodiny odpolední začali hrát dva týpci s kytarama (Šindelář & Juha, na fotce nahoře), ze kterých jsme měly strašnou srandu. Nikdy předtím jsem je neviděla. Fascinovala mě jejich snaha ... a byli docela vtipní, i když to nejspíš ani neměli v plánu :D ... My jsme se při jejich vystouení začaly stahovat do prvních řad. Né však kvůli nim, ale...


... ale kvůli nadšení pro Tomáše Kluse a jeho úžasného kytaristu Jiřího Kučerovského (fotka nahoře :D). Na Jiřího jsem pomrkávala a mávala (samozřejmě, že né sama! :D) už když chodil vedle pódi a chystal věci. k mému nadšení nám mával zpátky :D ... jejich koncert byl úžasný jak vždy. Se všemi opičkami, improvizacemi a vzájemným rýpáním. Zamrzelo mě ale, že kluci museli rychle jet "o dům dál", aby stihli ještě vystoupení na Bouzově. Stihla jsem však prohodit pár vět s Jirkou, což mi přineslo dobrou náladu na následující rok a půl. Doslova. Otravuju ho snad všude kvůli jeho brněnské kapele Animé a to, co mi řekl, mi udělalo veeelikou radost. Sábě a Marti však ne, protože jsem je tím pak štvala cleý víkend :D
,, Áááááááá ! Víte co budéééé ?!!!" *nadšený pohled* ,, Koncert Animé o víkendu v Brně teď na podzim nebo v zimě! A za půl roku nový cédéčkoooooo! Áááááááá!!!! "


Po vystoupení T.K. se k nám na pátek ještě připojila Zrzka - kámoška z téhle RPG hry. Nafotily jsme strááášně drzou fotku pro adminky a mohlo se pokračovat. Už od rána jsem dostávala zprávy o počasí z domova, které mě děsily stále více. Jejich prognózy se nakonec naplnily, přihnaly se hnusné černé mraky a bohužel přerušili konec vystoupení Anety Langerové (foto nad tímto odstavcem), podle mě jedné z nejlepších českých zpěvaček. Spustil se déšť, který se proměnil v bouřku. Všichni (téměř všichni, našel se i člověk, který v tom největším dešťu seděl jen v pláštěnce na odkryté tribuně :D) se narvali do velkého stanu a začalo čekání. Chvílemi celý stan zpíval "Vysoký jalovec", takže to až tak strašné nebylo. Při první možné chvíly jsme ale spěchaly do našeho stanu pro teplejší oblečení a najíst se upečeného kuřete :D ... takže jsme propásly skoro celé vystoupení Lary a jejích tygrů (opravdě, zas tak moc mi to ani nevadilo.)

Jako další hráli (kvůli bouřce se zpožděním) Buty. Pár jejich písniček znám a líbí se mi, ale... Ale. Nechci kapelu nijak urazit, ale tady fungovali jako uspávači. Při jejich vystoupení jsem (nechtěně) začala zívat a nohy mi začlay těžknout. Kapele k lepšímu dojmu nepomohl ani zvukař, kvůli kterému jim každou chvíli vypadával nějaký nástroj. Tož asi tak.


V Nightworky (nahoře je jediná pořádná fotka, která šla mým foťákem v té tmě vyfotit) jsem měla jisté očkeávání. Vlastně spíš negativní. Z loňského ročníku jsem si pamatovala, že neskutečně dlouho zvučili a celkově taky nic moc. Ale letos... to bylo už o hodně lepší. Nachystaní byli poměrně rychle a koncert byl plný energie. Rozhodně jsem se nestala jejich vášnivou fanynkou (ne, ani Vojta Dyk tomu nepomohl), ale vidět je občas na festivale - to je fajn. Jedna Dykova hláška se však nesla zbytkem víkendu... a to "válečný" pokřik k opakování: ,,Trnkáááááá!!" :D

A pak? Pak už bylo strášně pozdě (po půlnoci... nebo už kolem 1. hodiny ranní?) a my byly hned po prvnímd nu znavené, takže rozloučení se Zrzkou a hurá do stanu spát.

Sobota se nesla ve stylu šíleného pařáku (= slibovaného krásného počasí). Hned po ránu jsme se vypravily do Vizovic pro zásoby jídla. Docela mě překvapilo, že tam mají Tesco :D sice expres, ale stejně ! Musejí být větší než jsem si myslela :D ... takže obohacené o snídani jsme se se Sábou a Marťou vydali do areálu. A do sprchy. Byla sice zatraceně ledová, ale pomohla (,,Já jsem zase člověk!"). Taky následovala jedna malá návštěva stanu červeného kříže (,,Á! Klíště, co mi to děláááš?") a pak hurá na Los Perdidos (,,Jediné, co má cenu je naděje"). Hráli dobře, ve španělštině a perfektní na poslech. Sluníčko nás ale stále hnalo do stínu... a do vody. Bečva ale byla snad ještě ledovější než ta sprcha.

Při vyvalování u stanu nás na dálku zaujala hudba, nejspíš od T4 (,,Ti jsou dobří, nepůjdeme se na ně podívat?" - ,,Jakože jestli nejsou i hezcí?"). Vzhled naše vybíravé oči zklamal, ale nadšení z jejich hudby nám to nesebralo. Stejně jsme se vydaly kouknout na menší stage na kapelu Vladimír Cirkus (fotka nad tímto odstavcem). Blázniví lidí :D ... a velice drzéé texty :D Zmrtvýchvstání Elvise to však dorazilo :D :D

Na velkou Starobrno stage nás ale vyhnalo nadšení pro kapelu Divokej Bill, která se už pomalo začínala chystat. Obsadily jsme asi 3. ředu před pódiem a naprosto si užily koncert. Se vším všudy. A tímto se omlouvám dívce, co stála za mnou a málem jsem ji zašlápla. Pardóon... :D Jen nevím, co přišlo tomu dlouhovlasému kytaristovi vtipného na místě, kde jsem stála :D ... nechápačka :D


Na další vystupující, Annu K., jsme se posadily na tribunu a se zájmem ji sledovaly. Moc jí ty krátké valsy sluší a na to, že měla chřipku, to bylo úžasné. Chytila mě za srdce zejména ta její nová písnička :) ... V pauze po ní jsme se šly převléct a pak honem na ty týpky z Moldávie. Teda konkrétně, Zdob Si Zdub (fotka nad tímto odstavcem.) To bylo překvápko jak blázen. Zpěvák vletěl na pódium jenom v kraťasech a šátkem uvázaným kolem pasu a rozjel pořádnou show! Ihned jsem pochopila, proč si nevzal tričko - okamžitě by ho totiž roztrhal! Jejich hudba dostala všechny přítomné do varu. Plánovala jsem si odskočit na druhou stage na Islanďany Arstidir, ale melodie Zdub Si Zdub mě nepustila. Ale stejně jsem je viděla, ihned po skončení vystouení Moldavců jsem se k nim rozběhla a ještě jsem je stihla. Rozbrečeli mě. Bez srandy. Doběhla jsem k nim celá rozjařená z velké stage a.... když Arstidir vypadali strašně smutně. A ty tklivé melodie mě v tu chvíli úplně dorazily. Pouštěla jsem si je už před Trnkobraním, ale tam v tu chvíli.. to byl až příliš velký nával emocí. Ale ten jejich nejhezší kytarista mi za nadšený potlesk poslal pusu. Krásné to bylo.

Čekání v prvních řadách na NoName bylo skoro nekonečné. Myslela jsem, že mi upadnou nohy. A prsty na nohách. Po jednom. Ale přežila jsem a ten koncert za to rozhodně stál. Viděla jsem NoName naživo poprvé a můj názor na ně tohle vystoupení naprosto změnilo. A k lepšímu. Igor je neskutečný bavič a energie z měj úplně sálala. Rozhodně bych to do něj nikdy neřekla. Byla škoda, že to uběhlo tak rychle. Jak koncert NoName, tak i celá sobota. A bohužel i noc. To bylo tvrdé probuzení.


Ale stejně bylo to nedělní ráno příjemné. Marťa nám zdrhla hned ráno, takže jsem si to probouzení užívala jen se Sábou. Všude bordel, ulehaná tráva, rozježděné blato, a rozespalí lidé. Ael těch hlášek....
,, ... Je to rozbitýýý.. víno už není! Nechcete někdo k snídani vřelou polívku.. ty voléééé..."
,, A víš, co to znaemná, že balíme spacák?" - ,,Že už v něm enbudeme spát.." - ,, Ale to zní spíš jako dobrá zpráva," - ,, Tak jink, že už jedeme domůůůů.... "
,, A Ondrooo? Neříkal jsi, že to byla blondýna?" - ,,Počkat, ty jsi s ní spal, jakože spal???" - ,,On ti to neřekne, on ti nevěří..." - ,,Á, Ondra bude dneska zase opilej..."
,, Chceš palačinku?" - ,,Chceš paštiku?" - ,,Chceš tousty?" - ,,Chceš salám?"
,, Já mám krevní skupinu lovce! Já chci maso!"
Sába to všechno shrnula parádně - ,,Probíhá výměna spacáků! Takže si najděte, ve kterém stanu jste ho nechali!" :D

Přesně v 11:25 jsme sbalené věci a stan přemístily do auta. Ještě naposledy jsme se vypravily do areálu zkouknout Jackye, Big band Holešov a soutěž v ojídání švestkových knedlíků. No a pak už se jelo domů. Spolu s koupeným trdelníkem pro mamuš :)
A né, vůbec nemám spálený záda, nebolí mě hlava a nehučí mi v uších. Ale to jsou válečná zranění, protože příští rok se pojede na Trnkobrnaí znovu !!!
(A to už mi bude 18, tkaže to bude se vším všudy... Muhehéééé :D)

Opti-Mystique
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Didi Didi | Web | 22. srpna 2011 v 16:00 | Reagovat

no tak to si sa mala skvele teda.. to bol jednodnovy fest? ci dvojdnovy? ked ste potom doobeda odchadzali domov...no fajne kapelky tam hrali :)

2 $'Do(La)r_G<ir>L'$ $'Do(La)r_G<ir>L'$ | Web | 22. srpna 2011 v 18:28 | Reagovat

Taky jsem byla na Trnkobraní.. Bylo t tam super, ale minuly rok to bylo lepši, hlavne kolotoce..,.kladivko.,.

3 Didi Didi | Web | 22. srpna 2011 v 22:27 | Reagovat

ahaaa, tak 3 dni, to ste to tam riadne museli roztocit :D

4 Didi Didi | Web | 22. srpna 2011 v 22:28 | Reagovat

no Kimi by zrejme skoncil taky 4. nebyt tej prekliatej smoly, ktoru vzdy v Nemecku ma... inak je aj trochu ostrihany :DDD konecne hh

5 Lukáš Lukáš | E-mail | Web | 23. srpna 2011 v 13:13 | Reagovat

Ahoj,moc hezky napsaný článek.Koukni na můj blog kam píšu reporty z koncertů které jsem navštívil.Lukáš

6 pejskarka pejskarka | 9. února 2012 v 16:16 | Reagovat

Kdybych někdy mohla mluvit s Jirkou nebo s Tomášem, tak bych byla šíleně šťastná. Asi si koupím lístky na Majáles v Praze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.