Nekončící jaro

28. března 2011 v 18:04 | Opti-Mystique |  Něco psaného
Dneska zveřejňuji jednodílovou "povídku/úvahu/poučení/nebo-co-to-vlastně-je". Je napsaána speciálně pro Verču na její námět, jelikož ona je mou pokladnicí inspirace a jí můžu napsat, když mám psavou náladu... Jak nad tím tak přemýšlím, tak se mi to zdá velice výhodné a asi ji budu v následovné době více využívat :D Snad nezačne litovat toho, že mi svěřila svou mejlovou adresu ^^
Klikněte na Celý článek a můžete začít číst :)


NEKONČÍCÍ JARO ... napsáno 26.3.2010 u televizních zpráv (← souvislost v ničem není)

Žil byl, jako vždy. Bylo léto a on se šíleně potil. Nesnášel léto. Z domu vycházel většinou jen v noci, ale dnes udělal výjimku. Možná to byla dokonce osudová chyba, která mu měla změnit celý život. Kolem něj byly samé rozzářené tváře. Děti měly prázdniny, všichni se radují a smějí. On je nechápal a oni nechápali jeho. Procházel se ulicemi ve svém dlouhém černém kabátu. Přál si, aby toto strašné období konečně skončilo. Aby už nastalo to, na které se tak těšil.

Žil byl, jako vždy. Byl podzim a on byl promoklý na kost jakoby právě vylezl v oblečení ze sprchy. Už mnoho dní nepřetržitě pršelo a on měl pocit, že už nikdy nepřestane. Procházel se ulicemi jako celý rok. Kde je ta poetika? Kde všichni mají ty nádherné barvy podzimu? Byl podrážděný, mokrý a právě v této chvíli mu v hlavě začala klíčit TA myšlenka.

Žil byl, jako vždy. Byla zma a on se celý klepal. Jeho plášť byl příliš tenký a nedokázal ho ochránit před chladem. Procházel se ulicemi a míjel samé zimou zčervenalé tváře. Najdnou ho zasáhla sněhová koule a kolem něj zazněl dětský smích. Nechápal, co je na tom tak směšného, ale jen kvůli nim se pousmál, nechtěl je vystrašit. Ale přesto mu už bylo naprosto jasné, co musí uělat, ale stále se bál - neměl dost síly.

Žil byl, jako vždy. Tentokrát se cítil nesmírně šťastný, tak jak dlouho ne. Bylo jaro a on věděl, že v této chvíli by chtěl žít napořád. Stromy začínaly pučet, všude kvetlo jarní kvítí, ptáci zpívali a on v sobě cítil lásku ke všemu kolem. V této chvíli nebyl takový mrzout. Chtěl aby všichni byly šťatní tak jako on. Ano. Udržet tuto chvíli navždy - to by bylo řešení. Na podzim o tom vážně začal uvažovat a v zimě mu to bylo naprosto jasné. A teď už byl připravený to udělat.

Žil byl ... ale rozhodně jinak než předtím. Prováděl tajemný a téměř ztracený rituál. Nevěděl, zda ho dělá správně. Ovládnutí přírody a chodu celého světa není vůbec lehké. Ale cítil, že je na správné cestě. Že to zvládne. Že už bude konečně spokojený. Dokonce mu bylo jedno, jak bude reagovat okolí - však oni si časem zvyknou. On chtěl jen jaro. Jaro, které už bude trvat napořád. Vyřkl poslední formuli a viděl kolem sebe silnou zář. Zavonělo tu kytkami a jarním deštíkem. Cítil, že rituál je u konce. chtěl udělat krok, aby se vypravil na první procházku nekončícícho jara.

Žil byl, teď a navždy. Jeho kořeny prostupovaly mnoho metrů hluboko, kůra na jeho kmenu byla neporušená a jeho rozložitá koruna s velkými listy vytvářela stín nebo úkryt před deštěm pro mnoho živočichů. Nevěděl, co se mu stalo, ale tušil, že s rituálem přecijen nebylo něco v pořádku. S přírodou by si niko neměl zahrávat a i když je jaro krásné, důležitá jsou i ostatní období. Teď už to věděl. Příliš pozdě...

Opti-Mystique
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | 28. března 2011 v 19:07 | Reagovat

Ale prosímtě! ničeho nelituju, ba naopak ;) .. a ta povídka/úvaha se mi moc líbí.. obdivuju jak z takovýho tématu dokážeš vymyslet něco tak originálního :) a duchaplného !

2 Edwardův brácha Edwardův brácha | Web | 28. března 2011 v 19:42 | Reagovat

Paní, jen bych se Vás tak zeptal. Jeden drobný dotázeček. Jistě se neurazíte. Toho pána s kytarou jste ráčila kresliti Vy? Zdá se mi velice povedený. Ovšem nevím, zda mám poklonu složit Vám, či někomu jinému.

3 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 29. března 2011 v 20:40 | Reagovat

Strašně krásně napsáno. Moc, moc jarnovidně jsem se zadívalo na ten strom... Já skutečně stromy zbožňuji, jsou tak opti mystické!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
..... Ti nejmilejší a mému blogovému srdci nejbližší :3
..... Daniel ♥ - Bels - Maglaiz - Viollet - Elwin - Opica - ansvarcova - Iris - Vlasta
.....
.
.